Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Indonésie - Jimbaran

Nejlevnější dovolená Indonésie - Jimbaran

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Jimbaran: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Jakarta
Úřední jazyk indonéština
Rozloha 1 905 000 km²
Oficiální měna indonéská rupie
Hlavní náboženství islám
Časové pásmo UTC+7, UTC+8 a UTC+9
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Indonésii
Počasí v Indonésii
Počasí v Indonésii je tropického charakteru a lze rozdělit na dvě odlišná období. Ta se samozřejmě s mírným časovým rozdílem prolínají na všech ostrovech. Tím první je bezpochyby období sucha, kdy můžete počítat s vyššími průměrnými teplotami přesahujícími 30 °C. Tato doba je od dubna do října. Opak
Více informací
Vízum do Indonésie 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Indonésie 2024 - jaké doklady potřebuji
Základním cestovním dokumentem pro cestu do Indonésie je pochopitelně cestovní pas. Jeho platnost musí být minimálně šest měsíců od data vstupu do země. Pokud do Indonésie jedete za účelem turismu a nezdržíte se v zemi déle, jak 30 dnů, nemusíte vyřizovat žádné vízum předem. Délka takového pobytu vš
Více informací
Očkování do Indonésie
Očkování do Indonésie
Žádné povinné očkování do Indonésie nepotřebujete. Využít můžete pouze doporučená očkování, která se hodí především v rámci dlouhodobějšího pobytu na ostrovech. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu, tetanu a japonské encefalitidě. Zdravotní rizika v Indonésii
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Na některých místech a ostrovech budete moci zaplatit americkými dolary, ale rozhodně se na to nespoléhejte. Americké dolary vyměňte za indonéskou rupii.
Dá se platit eurem?
Euro nemá žádné větší uplatnění. Slouží hlavně pro výměnu za indonéskou rupii, se kterou budete moci platit kdekoliv po Indonésii.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je kromě úřední indonéštiny rozšířená na spoustě ostrovech, které se stávají cílem mnohých cestovatelů. Na vybraných místech narazíte také na javánštinu či nizozemštinu.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že Indonésie se skládá ze stovek ostrovů, můžete při větších vzdálenost mezi těmi velkými využít vnitrostátní leteckou přepravu. Její ceny rozhodně nejsou přemrštěné a takové cestování vám ušetří poměrně dost času. Časově delší alternativou se vám stane lodní doprava, s níž můžete přepravovat i jiné silniční prostředky jako motorky a auta. Na některých ostrovech, jakými jsou například Sumatra a Jáva narazíte dokonce na funkční železnice vhodné pro přesuny na delší vzdálenosti. Jinak dobře fungují autobusové spoje, které na ostrovech nemají pevné jízdní řády a jednoduše si na ně musíte mávnout rukou. Výjimkou nejsou taxi služby ve větších městech. Hodně oblíbeným dopravním prostředkem v Indonésii je pronájem automobilu či motocyklu. Takové cestování po ostrovech vám nabízí neomezené možnosti a ve své podstatě budete svými vlastními pány. Pozor si dejte pouze na to, že v Indonésii se jezdí vlevo.
Jaká je dostupnost internetu v Indonésii?
Internet je v Indonésii dostupný na většině velkých ostrovů. Po městech se nachází internetové kavárny, popřípadě je internet přístupný v některých supermarketech, lepších hotelích a restauracích. Mimo města je lepší spoléhat se na služby tamních mobilních operátorů. Ti samozřejmě nemají pokryjí ve všech částech Indonésie čítající více jak 17 000 ostrovů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Při cestě do Indonésie počítejte s nutným přestupem. V závislosti na počtu mezipřistání se doba letu z letiště Václava Havla do Indonésie pohybuje mezi 16,5 až 18,5 hodinami.