Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Nejlevnější dovolená Peru

Nejlevnější dovolená Peru

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Zanzibar: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Lima
Úřední jazyk španělština
Rozloha 1 285 000 km²
Oficiální měna peruánský sol
Hlavní náboženství římští katolíci
Časové pásmo UTC-5
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Peru
Počasí v Peru
Počasí v Peru je celoročně hodně příjemné a velice stálé po celý rok. Zimu od léta téměř nepoznáte, jen mírným poklesem teplot a možná trochu vyšší frekvencí a vydatností srážek. Volba toho správného ročního období pro návštěvu Peru se odvíjí především od toho, jaká místa v zemi chcete navštívit. Na
Více informací
Vízum do Peru 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Peru 2024 - jaké doklady potřebuji
Nepostradatelným dokladem při vstupu na území Peru se vám stane cestovní pas. V jeho případě si musíte pohlídat dostatečně dlouhou platnost. Ta musí trvat ještě šest měsíců poté, co hodláte opustit Peru. Pokud jde o vízum, Česká republika má s Peru bezvízový styk, který je samozřejmě omezen délkou p
Více informací
Očkování do Peru
Očkování do Peru
S žádným povinným očkováním se při cestě do Peru nesetkáte. Uvědomit byste si měli pouze to, jaké oblasti země budete chtít navštívit. Protože právě na základě tohoto rozhodnutí můžete volit očkování doporučená, jakými jsou žlutá zimnice, žloutenka typu A, žloutenka typu B, tetanus a mnohá další.
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americký dolar využívejte jen ke směně za peruánský sol. Z pohledu kurzu jde pravděpodobně o nejvýhodnější kurz.
Dá se platit eurem?
Eurem v Peru nebudete moci platit. Je však druhou nejpoužívanější měnou při výměně peněz za peruánský sol. Jeho kurz je oproti americkému dolaru o něco horší.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinu budete moci v Peru upotřebit především na hlavních turistických místech. V odlehlejších oblastech s ní můžete mít problém a je pravděpodobné, že se s ní nedomluvíte.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Autobus představuje pravděpodobně jeden z nejlepších a nejlevnějších druhů přepravy. Někdy se sice musíte obrnit trpělivostí, pokud jde o časy příjezdů a odjezdů, ale máte takové cestování víceméně bez starostí. Vyhledávaný rozhodně není pronájem automobilu, protože komunikace nejsou zrovna v ideálním stavu, některé z nich jsou zpoplatněny a mnohdy nenarazíte ani na dobré značení. Alternativou autobusu je ještě železniční spojení, ale to nedisponuje tak hustou sítí a jeho cena je podstatně vyšší. Tou nejnákladnější položkou může být letadlo, které vám na druhou stranu poměrně výrazným způsobem urychlí přesuny mezi velkými městy. Ve městech se nebojte využívat městskou hromadnou dopravu nebo taxi služby. Vyhýbejte se však těm neoznačeným a falešným taxíkům. Díky přijatelným cenám lze s taxi službami cestovat i na delší vzdálenosti, čímž získáte podstatně vyšší komfort nežli v autobusu.
Jaká je dostupnost internetu v Peru?
K internetu se dostanete hlavně ve větších městech, kde se nachází třeba internetové kavárny. Dnes už je internet dostupný také v mnoha ubytovacích zařízeních, v restauracích a v turisticky vyhledávaných lokalitách. Mimo civilizaci to může být se signálem trochu horší, ale určitě se vyplatí pořídit si SIM kartu místního operátora.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z Prahy do Peru se odvíjí od počtu mezipřistání a také od cílové destinace. Čas letu může být od 16 do 21 hodin.