Průvodce pro Peru - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Jižní Amerika

Peru: průvodce

16°C
Aktuálně
20°C
Průměrně

Peru

Hodnocení průvodce: 9.5

Překrásná příroda, putování po pradávných civilizacích a výjimečná možnost aktivitního cestování. To je dovolená v Peru v celé svojí kráse, která vás osloví pomyslným životním karnevalem, zasype přívětivostí tamních obyvatel a nabídne komplikovanost skrytou za krásou přírody. V případě Peru lze s naprostou jistotou hovořit o bezkonkurenční rozmanitosti. Té podlehne naprosto každý turista. Významné ruiny pevností, několik tisíc let staré poznatky historických národů, ale i vyvýšené štíty hor, písečné duny a Pacifik. Tohle všechno můžete mít jako na dlani. Vedle pestrosti kulturní vás samozřejmě čeká i ta geografická.

Tento významný stát Jižní Ameriky je protnut přírodními skvosty, mezi které se řadí poušť Sechura, opak jí bude nejvyšší hora Huascarán nebo velké jezero Titicaca. Při cestování po Peru okusíte od každého kousek a poznáte atmosféru nejenom amazonských nížin, ale také pobřeží Tichého oceánu. Údolí plná zeleně mísící se se zasněženými vrcholky hor jsou jednoznačně nepřehlédnutelné a vybízí k objevování a poznávání. Dovolená v Peru bude spjata s bohatostí a exotičností.

Co navštívit v Peru

Poté co spatříte krásy Peru, okamžitě si zamilujete treking a pustíte se do poznávání významných míst a vrcholků. Zdolat můžete nejrůznější traily, které jsou určeny nejenom pro pokročilé vytrvalce, ale také pro začátečníky. Z toho zároveň plyne, že věnovat se můžete i horolezeckým aktivitám. Peru vám toho díky své pestrosti však nabízí daleko více. Je to například surfování u tichomořského pobřeží, pozorování divokých zvířat, jízda na horských kolech a vyloženě adrenalinové záležitosti. Oblíbený je kupříkladu rafting, dále je to paragliding a sandboarding.

Budete-li chtít poznat opravdovou tvář Peru, pak se zaměřte na její hlavní město Lima, kde se rozléhá slavné náměstí Plaza Mayor. Navštivte starobylé město Cusco, jež je mnohými cestovateli označováno za vstupní bránu na Machu Picchu. Objevovat můžete kouzlo pevnosti Kuelap, krásy posvátného města Pisac nebo písečné duny Huacachina. Jestliže dáváte přednost přírodním skvostům, pak neodoláte deštnému pralesu v Amazonii poblíž města Iquitos. Nakonec si můžete užít i dostatek relaxace, která na vás čeká na pláži Máncora Beach.

Místní kuchyně

Peruánskou gastronomii lze označit za specifickou a originální. Při jakémkoliv stolování se setkáte nejčastěji s ingrediencemi, jakými jsou rýže, brambory, kuřecí maso, vepřové, ale také nejrůznější druhy tradičních omáček. Pakliže bychom se bavili o národním jídle v Peru, bude to bezpochyby Piscosour čili vínovice s limetkou, bílky a cukrem. Oblíbený je například hovězí steak s cibulí, brambory a rýží zvaný Lomosaltado, paprika plněná mletým ochuceným masem Rocotorelleno, chobotnice v limetkové šťávě Cuy al Horno a bramborový salát vložený do avokáda Causa Allena. Jídlo je připravováno nejrůznějšími způsoby, mezi než patří i grilování. Třeba kousky hovězího srdce na grilu jsou označovány jako Anticuchos.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Peru

    Nenalezeny žádné záznamy.

Jižní Amerika - další destinace

9.4Výjimečné
9.3Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
8.8Skvělé
9.3Výjimečné