Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Jižní Amerika

Bezpečnost v Peru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Peru bezpečné?

Peru je zemí spojenou s běžnou kriminalitou. Ve větších městech můžete narazit na drobné krádeže. Proti nim se lze efektivně bránit tak, že si budete hlídat své osobní věci, nevezmete si sebou příliš velkou hotovost a nebudete nechávat dražší předměty povalovat například v autě na sedadle.

Za nebezpečné lze označit některé oblasti, kde se můžete setkat s drogovými skupinami a hrozí jisté nebezpečí. Na tyto provincie se informujte vždy s dostatečným předstihem. Ve večerních hodinách může být nebezpečné i samotné pobřeží, protože se tam nepohybuje moc lidí a procento krádeží a přepadení je zvýšené.

Přírodní katastrofy

Jediným nebezpečím z pohledu přírodních katastrof jsou pravděpodobně drobné otřesy a zemětřesení. To je způsobeno tím, že Peru se nachází na tektonických deskách. Při větších otřesech byste měli dodržovat zásady správného chování při zemětřesení.

Na co si dát v Peru pozor?

Z pohledu ostatních nástrah se v Peru nemusíte čehokoliv obávat. Místní obyvatelé jsou velice vstřícní a po turistech nevyžadují žádná zvláštní pravidla chování. Jediné, na co si dávejte pozor je šetrný přístup k historickým památkám, které se občas otřásají v základech před neslušnými turisty.

Postoj k alkoholu

Peruánci mají kladný postoj k alkoholu a na přípravě peruánských alkoholických nápojů si dokonce zakládají. Národním alkoholickým nápojem je Piscom, což je ve své podstatě hroznový mošt s přísadou vybraného alkoholu. Narazit můžete i na nejrůznější piva, mezi která patří značky Magdalena, Maddock, Barbarian a Melk.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Peru

Baltazar la Torre 398

San Isidro

Lima

Tel.: +511/2643381

Email: lima@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Peru

  • Peru + Punta Cana
    Peru - Lima
  • Peruánská odyssea
    Peru - Lima