Očkování do Peru - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Jižní Amerika

Očkování do Peru

Potřebuji nějaké očkování?

žádným povinným očkováním se při cestě do Peru nesetkáte. Uvědomit byste si měli pouze to, jaké oblasti země budete chtít navštívit. Protože právě na základě tohoto rozhodnutí můžete volit očkování doporučená, jakými jsou žlutá zimnice, žloutenka typu A, žloutenka typu B, tetanus a mnohá další.

Zdravotní rizika v Peru

Vzhledem k tomu, že v Peru se vyskytuje vir zika, nepodceňujte dostatečnou výbavu repelentů proti komárům, jež jsou přenašeči této nemoci. Pozor byste si v některých lokalitách měli dávat také na horečku dengue a malárii.

Při návštěvě vyšších vrcholků hrozí výšková nemoc označovaná jako Soroche. Každý člověk má samozřejmě trochu jiné tělo a u někoho se projeví, u jiného zase ne. Takže v tomto případě se vyplatí speciální tablety proti tomuto onemocnění.

Čistota vody z vodovodu

Vodu z vodovodu raději nepijte. Můžete se totiž setkat s nejrůznějšími žaludečními nevolnostmi. Doporučováno je konzumovat jen vodu balenou, a to i v horských oblastech, kde se voda z přírody může zdát čistá. Její pití připadá v úvahu snad jen po tepelné úpravě.

Oblíbené hotely: Peru

  • Peru + Punta Cana
    Peru - Lima
  • Peruánská odyssea
    Peru - Lima