Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Jižní Amerika

Časté otázky cestovatelů po Peru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar využívejte jen ke směně za peruánský sol. Z pohledu kurzu jde pravděpodobně o nejvýhodnější kurz.
Dá se platit eurem?
Eurem v Peru nebudete moci platit. Je však druhou nejpoužívanější měnou při výměně peněz za peruánský sol. Jeho kurz je oproti americkému dolaru o něco horší.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinu budete moci v Peru upotřebit především na hlavních turistických místech. V odlehlejších oblastech s ní můžete mít problém a je pravděpodobné, že se s ní nedomluvíte.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Autobus představuje pravděpodobně jeden z nejlepších a nejlevnějších druhů přepravy. Někdy se sice musíte obrnit trpělivostí, pokud jde o časy příjezdů a odjezdů, ale máte takové cestování víceméně bez starostí. Vyhledávaný rozhodně není pronájem automobilu, protože komunikace nejsou zrovna v ideálním stavu, některé z nich jsou zpoplatněny a mnohdy nenarazíte ani na dobré značení. Alternativou autobusu je ještě železniční spojení, ale to nedisponuje tak hustou sítí a jeho cena je podstatně vyšší. Tou nejnákladnější položkou může být letadlo, které vám na druhou stranu poměrně výrazným způsobem urychlí přesuny mezi velkými městy. Ve městech se nebojte využívat městskou hromadnou dopravu nebo taxi služby. Vyhýbejte se však těm neoznačeným a falešným taxíkům. Díky přijatelným cenám lze s taxi službami cestovat i na delší vzdálenosti, čímž získáte podstatně vyšší komfort nežli v autobusu.
Jaká je dostupnost internetu v Peru?
K internetu se dostanete hlavně ve větších městech, kde se nachází třeba internetové kavárny. Dnes už je internet dostupný také v mnoha ubytovacích zařízeních, v restauracích a v turisticky vyhledávaných lokalitách. Mimo civilizaci to může být se signálem trochu horší, ale určitě se vyplatí pořídit si SIM kartu místního operátora.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z Prahy do Peru se odvíjí od počtu mezipřistání a také od cílové destinace. Čas letu může být od 16 do 21 hodin.

Oblíbené hotely: Peru

  • Peru + Punta Cana
    Peru - Lima
  • Peruánská odyssea
    Peru - Lima