Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Nejlepší bistra v Barceloně

Nejlepší bistra v Barceloně

Španělská Barcelona je místo, kde voní tapas a mořské plody z oblíbené paelly. Můžete si tady pochutnat na vysoké gastronomii ve stylových podnicích, dát si zdravou snídani a svačinu, nebo si nakoupit chutné sendviče a dát si piknik na pláži. Až se tu budete procházet pod palmami, zkuste jeden z následujících podniku. 

La Pepita – španělská klasika

zdroj: facebook.com/LA-PEPITA-197550916950109/zdroj: facebook.com/LA-PEPITA-197550916950109/

Víc španělské bistro než bistro s tapas si ani nejde představit. Tapas jsou zjednodušeně řečeno různé druhy chuťovek. V podniku La Pepita můžete ochutnat různé druhy této španělské klasiky nebo také sendviče či španělskou omeletu. Své jméno toto bistro dostalo podle pochoutky, která se skládá z tenkého pečiva doplněného různými rybami nebo šunkou.

Za Pepitu tady zaplatíte kolem 6 euro. Tapas stojí od 5 do 8 euro. K tomuto tapas baru se dostanete, když vstoupíte na zastávce Torrent de l’Olla z linky číslo 39. Další možností je přijet na zastávku Pg de Grácia linkou V17. 

Najdete je zde:

Còrsega 343
08003 Barcelona

http://lapepitabcn.com/

Flax & Kale – zdravé může být chutné

zdroj: facebook.com/flaxandkale/zdroj: facebook.com/flaxandkale/

Když přijdete do Flax & Kale, přivítá vás velmi milé prostředí plné barev a světla. Nemusíte se bát, že byste se tu nevešli, bistro má dvě patra. Můžete tu ochutnat zdravé a chutné snídaně, obědy i svačiny. Najdete tu různé speciality od acai bowls, přes veganské sušenky po širokou nabídku opečených toustů. Vyberete si tu i pokud nejíte lepek, nesnesete laktózu nebo jste vegan. Mají různé alternativy, které jsou vždy v souladu se zdravým životním stylem.

Jídla tu pořídíte od 5 do 10 euro. Toto bistro najdete přímo v centru dění Barcelony. Je blízko parku Ciutadella. Nejbližší zastávka metra je 3 minuty od bistra a jmenuje se Urquinaona. Jezdí sem linky L1 a L4. 

Flax & Kale najdete na adrese:

Sant Pere Més Alt 31-33 (hlavní vchod)
Trafalgar 26 (North entrance)
08003 Barcelona

http://teresacarles.com

Brunch & Cake – správný čas na snídani je celý den

zdroj: facebook.com/brunchandcake/zdroj: facebook.com/brunchandcake/

V tomto podniku můžete začít svůj den se snídaní na kterou jen tak nezapomenete. Jejich brunche jsou pověstné. Nemusíte se ale omezovat jen na ráno, snídaně tu podávají celý den. V tomto podniku se budete cítit jako na půli cesty mezi dokonalým kuchařským uměním vaší babičky a moderním stylem dnešní Barcelony. V menu najdete vajíčka na mnoho způsobů, různé cereálie, acai bowls nebo palačinky. K pití nechybí smoothies nebo organická káva.

Za snídani tu dáte od 6 do 12 euro. Brunch & Cake stojí kousek za barcelonskou univerzitou. Nejbližší zastávka metra se jmenuje Universitat a staví tu linky L1 a L2. Ze zastávky metra jste v bistru za 6 minut. 

Dejte si snídani tady:

Enric Granados 19 
08003 Barcelona

http://www.brunchandcake.com/

Disfrutar – vysoká gastronomie

zdroj: facebook.com/disfrutarbarcelona/zdroj: facebook.com/disfrutarbarcelona/

Tento podnik vás zaujme originalitou a čistotou. Jak v interiéru, tak na talíři. Toto bistro balancuje na pomezí mezi restaurací a bistrem a můžete tu očekávat neobvyklé speciality. Když se tu usadíte, můžete si užívat atmosféru světlé místnosti vybavené v jednoduchém stylu ale s množstvím originálních prvků. Místní kuchaři se snaží představit vám trochu avantgardní kuchyni.

S vyšším kuchařským stylem očekávejte i vyšší ceny. Když budete chtít toto bistro najít, vydejte se metrem na zastávku Hospital Clínic. Bistro je od zastávky už jen 2 minuty chůze. 

Najdete je tady:

C/Villarroel 163 
08036 Barcelona 

http://www.disfrutarbarcelona.com/restaurant-en

Sensi tapas  - abyste měli to Španělsko čím zapít

zdroj: facebook.com/Sensi-Tapas-234627246654373/zdroj: facebook.com/Sensi-Tapas-234627246654373/

Bistro Sensi tapas spojuje španělské tapas s barmanským uměním. Můžete sem tedy vyrazit nejen na španělské pochoutky, ale také na drink. Nabízejí tu klasické tapas, speciality šéfkuchaře i neobvyklé chuťovky například s orientálním nádechem.

Porci tapas tu koupíte za ceny kolem 5 euro. Tento tapas bar najdete skoro u moře. Nejblžší zastávka se jmenuje Pg. Colom – Via Laietana. Z té dojdete do Sensi tapas za 3 minuty. 

Zkuste Sensi tapas tady:

Carrer Ample, 26
08002 Barcelona

http://www.sensi.es/tapas/

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.