Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Česko je světové. Jaká turistická místa u nás se podobají těm evropským?

Česko je světové. Jaká turistická místa u nás se podobají těm evropským?

I přestože hranice se nakonec pozvolna otevírají, řada lidí si dovolenou v roce 2020 v cizině raději odpustí. Pokud i vy patříte k těm, kteří letos dají přednost krásám naší země, pak rozhodně nemusíte zoufat. Česko je světové a nabízí řadu míst, která se vyrovnají nejednomu vyhlášenému turistickému místu v zahraničí. Nevěříte? Přesvědčte se sami. 

Petřínská rozhledna vs. Eiffelova věž 

Na jaře jste plánovali romantický výlet do Paříže? Těšili jste se na ikonickou Eiffelovu věž? Vydejte se do Petřínských sadů za dominantou naší Prahy. Je sice pravdou, že Petřínská rozhledna ani zdaleka svou velikostí nedosahuje rozměrů francouzské ocelové krásky, ale i tak nabízí úchvatný výhled na stověžatou Prahu. Ochuzeni navíc nebudete ani o romantickou procházku po okolí nebo piknik na dece v trávě.

Kostel sv. Ludmily vs. Katedrála Notre-Dame

Praha patří mezi nejvíce navštěvované metropole z celého světa. Co takhle využít omezeného cestování a projít si naše hlavní město bez davů turistů? Možná při bližším zkoumání zjistíte, že je Praha skutečně světová, při toulkách můžete narazit například na kostel svaté Ludmily na Náměstí Míru, který se až nápadně podobá katedrále Notre-Dame z francouzského města Chartres.

Zámek Hluboká vs. Hrad Johnstown

Milujete Irsko? Tu jedinečnou atmosféru a dokonalou architekturu? I kousek této země najdete v našich luzích a hájích. Například hrad Johnstown ve Wexfordu na první pohled připomíná oblíbený český zámek Hluboká v jižních Čechách. Oba skvosty kromě architektury spojují také přilehlé zahrady a lesy, které vybízí k toulkám i k posezení. Obdobně je na tom také dánský vodní hrad Egeskov, který svým vzhledem připomíná český zámek Hradec nad Moravicí. 

Pálava vs. Alsasko

Ti, kdo by rádi zamířili do francouzské provincie Alsasko, mohou vyrazit na Pálavu. Krásná příroda, vinice a výborné víno na vás čekají jak v jedné, tak i v druhé oblasti, s tím rozdílem, že Pálava je mnohem blíž a mnohem levnější. Co takhle tedy letos vyrazit na jižní Moravu a Francii nechat na příští rok, ať máte co porovnávat? 

Pálava vs. Provence

Provence je historickou zemí, kterou najdete na jihovýchodě Francie. Věděli jste ale, že kousek této jedinečné oblasti máme i u nás? Stačí vyrazit na levandulovou farmu na Palávu. Intenzivní vůně i krásná fialová barva vás omámí na první pohled

Nádrž Nové Mlýny vs. Jezero Bled

A na jižní Moravě ještě zůstáváme, uprostřed vodní nádrže Nové Mlýny se ukrývá románský kostelík. Stejně jako ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie na slovinském jezeře Bled se i k tomuto místu dostanete pouze loďkou, po souši cesta k cíli nevede. 

Stále máte pocit, že v České republice není dostatek krásných míst? Vydat se můžete i do dalších koutů naší země, které se podobají evropským místům. Na Liberecku okusíte atmosféru Skotska, v Lednicko-valtickém areálu na vás čeká kousek Turecka a na Litoměřicku krásy Portugalska. Pokud je vám ale Evropa už malá, pak se vydejte v Česku po stopách turistických míst, které vás přenesou do USA a Číny.

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.