Severní Amerika

Časté otázky cestovatelů na Antiguu a Barbudu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar můžete upotřebit při platbě za některé služby a v běžných supermarketech. Setkat se lze s tím, že vám budou navráceny drobné ve východokaribském dolaru.
Dá se platit eurem?
Eura k placení na Antigue a Barbudě asi nevyužijete. Upotřebit je však můžete v rámci směny za východokaribský dolar, s nímž pak zaplatíte kdekoliv po ostrově.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je oficiálním a úředním jazykem Antiguy a Barbudy, takže se s ní domluvíte bez problému na jakémkoliv z ostrovů a v libovolné lokalitě.
Jaké jdou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud chcete při dopravě na Antigue a Barbudě ušetřit peníze, využijte autobusovou přepravu, která je pochopitelně nejlevnější. Připravte se však na to, že žádné pevné řády neexistují a autobusy až na několik časových výjimek jezdí v podstatě nepřetržitě z jednoho konce ostrova na ten druhý. Levný je pochopitelně i autostop, jež se zároveň pojí s patřičnou dávkou dobrodružství. Nutno podotknout, že na Antigue a Barbudě nejde o nic neobvyklého. Dražší variantou je pronájem automobilu. Za ten si sice připlatíte, nemusíte se ale omezovat z pohledu dostupnosti zajímavých míst na ostrovech. Počítejte s tím, že dopravní předpisy se v Antigue a Barbudě moc nedodržují, některé silnice jsou v horším technickém stavu a hlavně, jezdí se vlevo. Mezi ostrovy pochopitelně funguje trajektová lodní přeprava. Lodní spojení mezi Antiguou a Barbudou je v délce trvání asi dvou hodin.
Jaká je dostupnost internetu na Antigui a Barbudě?
Internet není v tomto tropickém ráji ničím nedostupným, ba naopak. Dostat se k němu můžete v hotelích, restauracích a na některých turisticky vyhledávaných místech. Mimo města pochopitelně fungují služby tamních operátorů. Na české operátory a jejich zahraniční roaming se raději nespoléhejte, protože data jsou zpoplatněna vysokými částkami.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Při cestě na Antiguu a Barbudu strávíte v letadle přibližně 11 hodin letu. A to za předpokladu, že poletíte z letiště Václava Havla s patřičným počtem mezipřistání.