Bezpečnost v Ghaně - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Ghaně

Je Ghana bezpečná?

Ghana je africkou zemí, kde je riziko kriminality přece jenom větší. A to hlavně ve velkých městech. Abyste eliminovali jakékoliv problémy, choďte oblečení normálně, nikoliv extravagantně. Tak mezi tamní obyvatele rozhodně nezapadnete. Nedávejte na odiv žádné cennosti a ven z hotelu u sebe noste pouze nezbytnou hotovost a cestovní pas. V noci raději nikam nevycházejte. Ani přes den se nepouštějte do okrajových čtvrtí měst, natož sami. Lepší je cestovat s doprovodem místních.

Přírodní katastrofy

Riziko přírodní katastrof je v Ghaně opravdu malé. Přesto můžete mimo města v odlehlejších oblastech narazit třeba na drobné záchvěvy zemětřesení. Výjimkou ostatně nejsou ani lokální záplavy, které se objevují hlavně v období dešťů.

Na co si dát v Ghaně pozor?

V každém případě se vyhněte jakémukoliv shlukování lidí. Nejrůznější demonstrace totiž nejsou ve městech ničím neobvyklým a na takových místech vám pak může hrozit opravdové nebezpečí. Nehledě na to, že takových situací zneužívají i extremistické organizace pro plánování teroristických útoků.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v Ghaně běžně dostupný. Do země si dokonce můžete přivézt jeden litr vína a jeden litr tvrdého destilátu. Alkoholické nápoje zakoupíte v Ghaně na mnoha místech. Obvykle mohou posloužit i jako dobrý dárek pro někoho, k němuž jdete například na návštěvu.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Ghaně

Kanda High Road No. 2

Accra-North

Accra

Tel.: +233(0) 30 2 223 540

Email: accra@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Ghana

    Nenalezeny žádné záznamy.