Afrika

Průvodce pro Ghanu

26°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Ghana

Hodnocení průvodce: 9.3

Ghana je státem Západní Afriky, který každého návštěvníka překvapí svou bohatou kulturou a neuvěřitelnou energií. Ta na vás bude pulzovat z jakéhokoliv místa, kde se octnete. Rychle se rozvíjející stát je mnohými zkušenými cestovateli označován za africký cíl pro začátečníky. Pokud chcete nahlédnout do krás Afriky a nejste příliš zkušení, je Ghana tou správnou volbou. Zemi lze procestovat od severu k jihu a poznat vzácnou historii, originální kulturní praktiky a divoká zvířata. Právě příroda je klenotem Ghany. Naplánujte si dovolenou do Ghany, jež se bude pojit s rozmanitostí, harmoničností a ...

Ghana je státem Západní Afriky, který každého návštěvníka překvapí svou bohatou kulturou a neuvěřitelnou energií. Ta na vás bude pulzovat z jakéhokoliv místa, kde se octnete. Rychle se rozvíjející stát je mnohými zkušenými cestovateli označován za africký cíl pro začátečníky. Pokud chcete nahlédnout do krás Afriky a nejste příliš zkušení, je Ghana tou správnou volbou. Zemi lze procestovat od severu k jihu a poznat vzácnou historii, originální kulturní praktiky a divoká zvířata. Právě příroda je klenotem Ghany. Naplánujte si dovolenou do Ghany, jež se bude pojit s rozmanitostí, harmoničností a radostí. Tohle a mnohé navíc zažijete právě na tomto slunném africkém místě.

Na území Ghany můžete nalézt v podstatě vše, od savan až po deštné pralesy. Tato rozmanitost je dech beroucí a vybízí k nejrůznějším aktivitám. Většina území je nížinného charakteru. Existují však vyvýšená místa, mezi která patří například Tožská vrchovina. Nejvyšší nadmořská výška je asi 833 metrů nad mořem. Pakliže bychom měli jmenovat největší vodní tok v zemi, bude to bezpochyby řeka a jezero Volta.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Accra
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 238 535 km²
Oficiální měna ghanský cedi
Hlavní náboženství křesťanství, v menším zastoupení islám
Časové pásmo UTC+0
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat v Ghaně

V Ghaně si užijete spoustu věcí. Jednu skupinu turistů bude s největší pravděpodobností bavit městský život. Ten má totiž tu správnou africkou atmosféru, ať už jde o nakupování, společenské a kulturní akce nebo nekonečné prožívání nočního života. Opak toho jsou vodní radovánky, které vám umožní Guinejský záliv. Na plážích a u vody se lze věnovat spoustě vodních aktivit. Tou nejvyhledávanější činností je pak poznávání a objevování Ghany. To znamená návštěva parků a rezervací.

Mapa Ghany je v tomto směru hodně bohatá. Navštívit můžete kupříkladu Národní park Kakum, Národní park Mole, ale také spoustu zalesněných oblastí a vodopádů. Je to například vrchol Ghany zvaný Mount Afadjato a vodopády Wli. Pro milovníky mořských pláží zmíníme nezaměnitelné lokality, jakými jsou Kokrobite, Winneba a Busua. Nechybí ani nepřehlédnutelné pevnosti u města Cape Coast, jež naleznete na seznamu památek UNESCO. A pokud se zastavíte v hlavním městě Accra, bude to například národní muzeum, městská čtvrť Jamestown, městský park Kwame Nkrumah Memorial Park a hrad Osu.

Místní kuchyně

Ghanská kuchyně je vyzbrojena nejrůznějšími ingrediencemi, kam spadá rýže, ořechy, zelenina, ale také spousta mořských plodů. Výjimkou není ani exotické ovoce, luštěniny a plody maniok. Z masa jednoznačně vede to dušené. Jestliže v tomto směru toužíte okusit tradiční jídla Ghany, pak se zaměřte na takové pochoutky, jakými jsou stlučený maniok a banány zvané Fufu, grilovaná Tilápie, ostrá kuřecí křidélka a ochucená rýže Jollof. V okamžiku, kdy opustíte restaurace a vydáte se do ulic, čekají na vás pochutiny ve formě kebabu a grilovaného masa na špejli. V Ghaně je populární také jejich speciální kobliha bez náplně, jež z našeho pohledu bude připomínat spíše obyčejný toustový chléb.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Ghana

    Nenalezeny žádné záznamy.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Průvodce pro Demokratickou republiku Kongo