Očkování do Ghany - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Afrika

Očkování do Ghany

Potřebuji nějaké očkování?

Plánování dovolené v Ghaně byste měli spojit s jednou povinností, a tou je očkování proti žluté zimnici. Zároveň nepodceňujte ani doporučení očkování, mezi která se řadí očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Ghaně

Ghana si pro cestovatele připravila hned několik pomyslných strašáků. Jedním z nich je určitě pouliční jídlo. Pokud si jej budete dávat, hlídejte si, aby bylo dostatečně tepelně upraveno. Obvykle tomu tak není a pak vznikají nepříjemné žaludeční nevolnosti.

V období dešťů počítejte s tím, že se v Ghaně více rozšíří malárie, takže neopomínejte jak na kvalitní antimalarika, tak na repelenty proti komárům. V noci při spaní lze využít moskytiéry.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda v Ghaně není pitná, a proto se jí vyvarujte. Dávejte si pozor také na to, aby vám nebyla podávána v rámci přípravy pouličních pokrmů, kdy nemusela projít ani plnohodnotnou tepelnou úpravou. Výstrahou by pro vás měly být i kostky ledu do pití zhotovené z této vody. V každém případě konzumujte pouze vodu balenou, která je v zemi běžně dostupná.

Oblíbené hotely: Ghana

    Nenalezeny žádné záznamy.