Měna v Ghaně - ceny a kurz - Ghanský cedi (GHS) | cKlub.cz
Afrika

Měna v Ghaně

Kalkulačka měny

Ghanský cedi
1 GHS = 1.88 Kč
1 GHS 1.88 CZK

Měna a ceny v Ghaně

Při jakémkoliv placení v Ghaně mějte vždy na mysli, že se nacházíte v africké zemi, kde je smlouvání naprosto běžné a rozšířené. Obvykle vám to ušetří velkou spoustu peněz. A to nejenom na tržnicích, ale také při placení nejrůznějších výletů, taxi služeb a podobně. Vždy navrhněte nižší a pro vás přijatelnou cenu, čímž tu první výrazně snížíte.

Dostupnost bankomatů

Bankomaty se nachází v podstatě jen ve velkých městech. Jen výjimečně na ně narazíte v méně osídlených lokalitách. Jejich většímu počtu dominují hlavně centra měst. Při výběru peněz počítejte s tím, že na bankomatu bude uvedena informace o tom, jak vysoká částka za den vám bude vydána. Mnohdy se vyplatí zjistit si také poplatky za výběry z bankomatů v zahraničí u své banky.

Kde vyměnit peníze

V Ghaně se platí měnou zvanou ghanský cedi, kterou získáte pouze v této zemi. Pro směnu si sebou vezměte ideálně americké dolary. S výskytem směnáren je to obdobné, jako s bankomaty. Jsou situovány spíše v hustě zalidněných oblastech větších měst. Jinde na ně jenom stěží narazíte.

Místní ceny

Oficiální platidlo ghanský cedi má vůči české koruně kurz asi 1 GHS = 4,52 Kč. Někdy budete moci upotřebit i americké dolary, počítejte ale s tím, že to bude v nevýhodném kurzu. Na platební karty se raději nespoléhejte, protože ty nejsou v zemi moc rozšířeným platebním nástrojem. Vždy je vhodné mít u sebe hotovost.

Náklady na dovolenou v Ghaně se mohou celkem výrazným způsobem lišit. A to nejenom díky tomu, jak vysoké ceny si usmlouváte, ale také kde nakupujete vybrané zboží a stravujete se. Níže uvádíme přibližné ceny za zboží a služby v Ghaně.

• Voda 2 litry = 9 Kč

• Chleba = 18 Kč

• Pivo v supermarketu = 23 Kč

• Pivo v restauraci = 33 Kč

• Jídlo v levnější restauraci = od 70 Kč

• Taxi = 45 – 250 Kč

• Ubytování pro turisty = od 600 Kč

Oblíbené hotely: Ghana

    Nenalezeny žádné záznamy.