Časté otázky cestovatelů do Ghany | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Ghany

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Výjimečně můžete zaplatit americkými dolary. Ty ale slouží primárně pro výměnu za ghanský cedi.
Dá se platit eurem?
Eura v Ghaně pravděpodobně nikde nevyužijete. Maximálně za ně vyměníte ghanský cedi. Mnohem lepší je však na výměnu peněz americký dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, anglicky se v Ghaně domluvíte, protože jde o oficiální a úřední jazyk této země.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud si myslíte, že si v Ghaně půjčíte auto a prozkoumáte ji od A až do Z, možná vás trochu zklameme. Ano, půjčovny v zemi fungují, ale cestování po městech není nejjednodušší. Vadit vám bude hlavně hustý provoz a nedodržování silničních pravidel místních lidí. Takže lze hovořit i o určitém nebezpečí. Navíc do některých odlehlých částí Ghany byste se sami v autě pravděpodobně neměli vydávat. Mnohem lepší volbou bude hromadná doprava nabývající hned několika podob. Jednu z nich představují například dodávky Trotro, které jsou takovou alternativou autobusů a budete cestovat v méně lidech. Využít samozřejmě můžete i automobilové a motocyklové taxi. Je ale pravdou, že jde o nejnákladnější přepravu, a to hlavně ve městech. Nejlevnější jsou autobusy, ať už ty v metropolích nebo dálkové. Na větší vzdálenosti můžete využít také vnitrostátní lety, za něž si pochopitelně připlatíte.
Jaká je dostupnost internetu v Ghaně?
Pokud budete potřebovat připojení k internetu v Ghaně, využijte ve velkých městech internetové kavárny nebo hotely. Mimo města se lze spoléhat pouze na místní operátory, protože u těch českých byste se v rámci zahraničního roamingu pravděpodobně nedoplatili.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla do Ghany se průměrně pohybuje kolem 10 hodin.

Oblíbené hotely: Ghana

    Nenalezeny žádné záznamy.