Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Časté otázky cestovatelů na Havaj

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, americký dolar je dokonce hlavní měnou na Havaji a zaplatíte s ním všude.
Dá se platit eurem?
Ano, i eurem můžete zaplatit na vybraných místech, není to však samozřejmostí a je lepší mít u sebe i hotovost v amerických dolarech.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, angličtina je oficiálním jazykem, takže se domluvíte bez problému víceméně na všech místech. Velice často však můžete narazit ještě na místní havajštinu, popřípadě na odnož klasické angličtiny, které se říká kreolská angličtina.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud se chcete pohybovat v rámci jednotlivých ostrovů, pak můžete využít například autobusovou dopravu. Některé ostrovy, mezi něž patří například Oahu vám s pomocí autobusu umožní procestovat téměř celý ostrov. V opačném případě si půjčte automobil. Pozor si dávejte jen na klikatější a užší cesty v odlehlejších oblastech a na dlouhé jednosměrné mosty, kde je třeba dávat přednost a počkat, až všichni přejedou. Při cestování mezi ostrovy budete volit zásadně leteckou přepravu. Letenky si pořídíte na Havaji či jiném větším ostrově. Jde nejenom o nejrychlejší a nejpohodlnější dopravu, ale hlavně téměř jedinou možnou. Ta lodní totiž není natolik rozšířená a funguje jen mezi některými ostrovy.
Jaká je dostupnost internetu na Havaji?
Internetové připojení je na Havaji zajišťováno hotely a na vybraných místech. Popřípadě můžete využít internetových kaváren ve větších městech. Pokud nechcete platit za drahý zahraniční roaming, využijte služeb některého z místních mobilních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Vzhledem k mezipřistání při cestě na Havaj počítejte s průměrnou délkou letu z Prahy asi 18 hodin.