Koh Rong - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Kambodža

Koh Rong: průvodce

27°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Koh Rong

Koh Rong je druhým největším ostrovem Kambodže. Jeho celková plocha je 78 kilometrů čtverečních. To znamená, že na délku má asi 15 kilometrů a na šířku mezi 3 až 9 kilometry. Ostrov Koh Rong nabízí turistům překrásné pobřeží v délce 61 kilometrů. Jeho nejvyšší bod se nachází v nadmořské výšce 316 metrů nad mořem.

Ostrov Koh Rong je situován v Thajském zálivu. Vnitřní prostředí ostrova je kompletně zalesněné a je zde spousta vodních toků. Ty na mnoha místech utváří překrásné vodopády. V okolí ostrova Koh Rong jsou situovány ještě další čtyři významné ostrovy utvářejících celek zvaný Sangkat Koh Rong. Jsou to ostrovy Koh Koun, Koh Rong Sanloem, Koh Bong-Po´own a Koh Song-Saa.

Koh Rong ukrývá čtyři vesnice a většina lidí zde žije především z rybolovu a část z nich také z drobného pěstování plodin. Cestovní ruch je tu víceméně v plenkách, takže turisté mají možnost okusit ryzost tamní džungle a prostředí. S ostrovem Koh Rong se pojí populární televizní pořad Survivor, který je od roku 2016 znám jako Koh-Lanta: Ostrov pokladů.

Co navštívit v Koh Rongu

Koh Rong je ostrovem, kde nenajdete přemíru architektonických skvostů, jako kdekoliv jinde na světě. Zde na vás čeká přirozenost a skromnost tamního prostředí, úzké uličky v džungli a překrásné pláže určené k relaxaci.

Ostrov Koh Rong vás ohromí svou nedotčeností. Tou pravděpodobně nejrozvinutější vesnicí z pohledu turistického ruchu bude Koh Tuich, která je také označována jako Koh Tuit nebo Koh Toch. Na západě ostrova Koh Rong v severní části leží druhá vesnice Sok-San, jinak řečená Bai Tau. Tato vesnice má sedm kilometrů dlouhé pláže a jen pět minut chůze od ní je situován malý vodopád v džungli. Ten je viditelný především v období dešťů. Krásné jsou vodopády Saracen Bay a Sok San.

Třetí vesnicí je Dam Dkeuw známá jako Dam Skal. Vesnice na východě ostrova Koh Rong tak trochu připomíná Benátky. Tou poslední vesnicí je Prek Sway. Mezi vesnicemi neexistují silnice, ale spíše pěší trasy v džungli. Spoléhat se nemůžete ani na navigační tabule, ale na kompas. Je však pravdou, že hlavní cesty obvykle nevedou nikam jinam.

Na ostrově Koh Rong je až 23 písečných pláží různého charakteru a zabarvení. Mezi ty nejoblíbenější patří Long Beach, Long Set Beach poblíž Treehouse Bugalows, Police Beach, Koh Tuh Beach a Coconut Beach. Vynechat byste měli ani první koktejl bar na ostrově, jehož název je Sky Bar. Ten je vybudovaný na malém kopečku a nabízí se z něj překrásný pohled na molo a moře.

A jakým aktivitám se můžete věnovat na ostrově Koh Rong? Těch je určitě více než dost. Mezi turisty jsou hodně oblíbené výlety na lodích kolem ostrova nebo na okolní ostrovy. Během nich máte možnost poznat jejich nedotčená a tajná zákoutí. Dále jednoznačně vede relaxace na pláži, kterou však může střídat i poznávání podmořského světa. Vedle šnorchlování jsou tu realizovány potápěčské výcvikové kurzy pro začátečníky a pokročilé. K vodním hrátkám patří také kayaking a paddleboarding, popřípadě skoky do vody v rámci Koh Rong Blob Jump.

Užívat si budete i v samotné džungli, kde se nachází High Point Adventure Park zahrnující několik výškových překážek. Právě zde je oblíbená Zip Line, kterou si můžete sjet. S vyškolenými průvodci se dostanete mezi ty nejvyšší stromy ostrova Koh Rong. Pokud vaší doménou zrovna není treking, vsaďte na horská kola a pohybujte se po krásných místech s pomocí nich.

Na ostrově Koh Rong se lze účastnit nočních párty na plážích, můžete si nechat udělat tetování nebo budete jen tak rozjímat.

Specifika místní kuchyně

Když ochutnáte jakýkoliv pokrm na ostrově Koh Rong, první, co vás napadne, bude thajská kuchyně, která je tamní stravě hodně podobná, jen s menší dávkou koření. Velice často je konzumováno maso v kombinací s rýží nebo nudlemi. Taková jídla jsou následně dochucována místními omáčkami a jinými dochucovadly. Příprava je obvykle na pánvi Wok. Někde se můžete dokonce setkat s netypickou gastronomií, jíž tvoří tvorové, které byste do úst za normálních okolností asi nikdy nedali. K pití si dopřejete nejenom vodu, ale také alkoholické nápoje a koktejly.

Na ostrově je několik oblíbených restaurací, kde můžete ochutnat tradiční jídla. Patří mezi ně Eat Pray Love, Da Matti, Sigi´s Thai Food, Enocafe, Bamboo Pizza Restaurant, Falafel Sok San, Kim Song Restaurant, The CocoHut Restaurant, Shanti Shanti Restaurant a Natura Restaurant.

Počasí

Počasí na ostrově Koh Rong je tropického charakteru, takže o teplé a vlhké klima zde rozhodně nebude nouze. Průměrné denní teploty jsou v průběhu celého roku kolem 31 °C až 33 °C. Ty noční klesají maximálně k 26 °C, a to se stává během ledna a února. Tyto dva měsíce lze označit za nejchladnější, i když je pokles teplot minimální. Od prosince do února ustávají také dešťové přeháňky, takže ideální obdobní na rodinnou dovolenou. Nejvíce dešťových srážek na ostrově Koh Rong spadne od června do září.

Bezpečnost

I když některá místa Kambodže mohou být nebezpečná, jak z pohledu kriminality nebo nevybuchlých min ve vnitrozemí mimo cesty, ostrov Koh Rong je jiný. Díky jeho omezené velikosti, nižšímu počtu obyvatel a mírnějšímu turismu se tu budete cítit bezpečně. Přesto byste neměli zapomínat na to, že třeba cennosti není vhodné nechávat na pláži bez dozoru, ale to platí asi kdekoliv na světě. Osobní věci si zkrátka hlídejte, ať už jde o peníze, cestovní doklady a jiné. Pokud se budete vydávat do přírody nebo do moře, dbejte na rady a doporučení místních obyvatel, i když nic zásadního by vám v tomto směru hrozit nemělo.

Měna

Možná i díky omezenější nabídce služeb na ostrově si za některé věci trochu více připlatíte, nežli je běžné v rámci kambodžského průměru. Proto vám přinášíme několik příkladů orientačních cen pro představu.

 • Voda 1,5 litru = 18 Kč
 • Chleba = 35 Kč
 • Láhev vína 0,75 litru střední kvality = od 250 Kč
 • Cappuccino = 49 Kč
 • Espresso = 37 Kč
 • Točené pivo 0,5 litru = 29 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 65 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 135 Kč
 • Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu = od 950 Kč za noc

Doprava

Cesta na tento kambodžský ostrov může být zdlouhavější, je však pravdou, že výsledek bude stát za to. Z letiště Václava Havla se nejprve vydáte směrem na letiště Phnompenh, kam lze doletět za 30 hodin a čekají vás přestupy. Cena letenky se pohybuje v průměru mezi 13 000 Kč až 16 000 Kč, když ji zakoupíte s jistým předstihem. Odtud budete prostřednictvím vlaku nebo autobusu pokračovat do přímořského městečka Sihanoukville. Tam nasednete na loď a necháte se dopravit na relativně blízký ostrov Koh Rong.

 • Zde nepočítejte s žádnými dopravními prostředky.
 • Alternativou může být jízdní kolo.
 • Mezi jednotlivými vesnicemi lze dojít pěšky džunglí, kde jsou vychozené cesty.
 • Trasu si můžete zkrátit například lodní dopravou, s níž obeplujete celý ostrov a zastavíte tam, kde potřebujete.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Kambodža

 • Tamu Eat & Sleep Otres Beach
  Kambodža - Sihanoukville
 • Naia Otres Beach Resort
  Kambodža - Sihanoukville
 • Le Jardin D\' Angkor Hotel Siem Reap
  Kambodža
 • G&z Angkor Boutique Hotel
  Kambodža
 • Treasure Oasis Hotel Siem Reap
  Kambodža
 • Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa Resort
  Kambodža
 • Le Meridien Angkor
  Kambodža
 • Regency Angkor Hotel
  Kambodža
 • New Riverside Hotel
  Kambodža
 • Viroth´s
  Kambodža
 • Sahaa Beach Resort
  Kambodža - Sihanoukville
 • Veranda Natural Resort
  Kambodža

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré