Měna na Kiribati - ceny a kurz - Australský dolar (AUD) | cKlub.cz
Oceánie

Měna na Kiribati

Kalkulačka měny

Australský dolar
1 AUD = 14.75 Kč
1 AUD 14.75 CZK

Měna a ceny na Kiribati

I když je oficiálním platidlem na Kiribati australský dolar, nezalekněte se toho, že se můžete setkat s označením kiribatský dolar. Z pohledu placení a peněz vás na ostrovech nečeká nic neobvyklého.

Dostupnost bankomatů

Především na ostrově Tarawa, potažmo v hlavním městě budete mít možnost vybrat si hotovost z bankomatů. Umožněno vám to bude na několika místech. Jde o bankomaty bank ANZ a Kiribati. Ještě, než se vydáte na dovolenou na Kiribati, zjistěte si, jak vysoké poplatky budete v zahraničí platit za výběry z bankomatů.

Kde vyměnit peníze

Peníze si můžete vyměnit pochopitelně před cestou na Kiribati, protože hlavním platidlem na ostrovech je australský dolar. Ten lze směnit ještě v Česku, popřípadě to provedete v některém tichomořském státě před odletem na Kiribati.

Místní ceny

Pokud si australský dolar budete měnit ještě před dovolenou na Kiribati v České republice, kurz této měny bude vůči české koruně asi 1 AUD = 16,32 Kč. S touto hotovostí budete schopni platit na všech místech. V omezené míře je možné platit také platebními kartami. Jde spíše o hotely a lepší restaurace. Přijímány jsou jak karty VISA, tak MasterCard.

Ceny na Kiribati odpovídají tichomořské oblasti, do jaké se chystáte. Je třeba počítat s trochu většími náklady na nejrůznější sortiment, protože většina z těchto věcí se na ostrovy dováží. Níže uvádíme pár příkladů, ze kterých si můžete udělat obrázek o cenách na Kiribati.

• Ubytování ve dvouhvězdičkovém hotelu – od 900 Kč za noc

• Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu – od 1 500 Kč za noc

• Jídlo v levnější restauraci = od 150 Kč

• Pohled z Kiribati do Evropy – 20 Kč

• Láhev vína 0,75 litru střední kvality – od 250 Kč