Očkování na Kiribati - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Oceánie

Očkování na Kiribati

Potřebuji nějaké očkování?

Pokud na Kiribati cestujete ze země s výskytem žluté zimnice, musíte se prokázat mezinárodním očkovacím průkazem s tímto očkováním. Nutno podotknout, že tato povinnost je platná pouze za předpokladu, že doba mezi návštěvou obou zemí je delší jak šest dnů.

V opačném případě nejste povinni předkládat žádné očkování. Využít můžete pouze doporučená očkování, jejichž volba je pouze na vás samotných: očkování proti COVID-19, žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika na Kiribati

Počítejte s tím, že zdravotní péče na ostrovech není na příliš vysoké úrovni. Obvykle jde o skromná lékařská zařízení, takže obecně dbejte vyšší opatrnosti, abyste nemuseli vyhledávat zdravotnickou pomoc.

Pozor si dejte na toulající se psy v odlehlejších oblastech. Už byly zaznamenány případy nakažení vzteklinou, proti které se mimochodem můžete nechat očkovat před odjezdem. Hlášeno bylo i několik případů tuberkulózy, ale šlo spíše o výjimečné situace. Větší pozor si dávejte na komáry, kteří jsou přenašeči horečky dengue. Stačí používat účinné repelenty a v noci třeba moskytiéry.

Čistota vody z vodovodu

Konzumaci kohoutkové vody se určitě vyhýbejte. Dávejte si pozor na to, abyste ji nekonzumovali ani nikde jinde, aniž by nedošlo k jejímu důkladnému převaření. Závadná je hlavně voda v hlavním městě Tarawa, kde se občas nevyplatí konzumovat ani místní ryby z lagun. Vždy se spoléhejte na balenou vodu, kterou si můžete zakoupit kdekoliv.