Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Bezpečnost v Laosu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Laos bezpečný?

Pokud Laos porovnáte z hlediska bezpečnosti s evropskými zeměmi, je situace na velice dobré úrovni. Jen snad v severní části země může být kriminalita trochu zvýšená. Jinak se nemusíte čehokoliv obávat. A to hlavně za předpokladu že budete dodržovat typické cestovatelské zásady, jakými jsou nošení menší hotovosti u sebe a zanechání cenností na hotelu.

Přírodní katastrofy

Vaším největším přírodním nepřítelem se v Laosu stanou případná zemětřesení. Ještě, než vyrazíte do Laosu, důkladně si prostudujte informace, jak se zachovat při takové situaci. Rady můžete čerpat také od tamních obyvatel.

Místních se raději ptejte i na to, zda oblast, kam vyrážíte je skutečně bezpečná. Může se totiž stát, že některé lokality kolem Vietnamu jsou ještě zaminovány na základě válečných konfliktů.

Na co si dát v Laosu pozor?

Při návštěvě Laosu se snažte ctít tamní náboženství, kterým je budhismus. To platí dvojnásob, pokud navštěvujete odlehlejší vesnice, kde je mnohdy víra postavena na první místo. Mezi místními obyvateli není vhodné kritizovat politickou situaci v zemi.

Postoj k alkoholu

Pití alkoholu není v Laosu příliš omezováno. V zemi je naopak docela rozšířená výroba pálenky, pro jejíž tvorbu jsou používány nejrůznější ingredience. Velice často to bývá rýže. Setkat se můžete také s pálenkou, v níž je naložená kobra, štír a jiná exotická zvířata.

Důležité kontakty

Honorární konzulát České republiky ve Vientiane

Nita Building, Sailom Rd.

Sailom Village

Chanthabouly District

Vientiane

Tel.: +856 (21) 219 175

Email: vientiane@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Laos

    Nenalezeny žádné záznamy.