Měna v Laosu - ceny a kurz - Laoský kip (LAK) | cKlub.cz
Asie

Měna v Laosu

Kalkulačka měny

Laoský kip
1000 LAK = 1.15 Kč
1000 LAK 1.15 CZK

Měna a ceny v Laosu

Připravte se na to, že při nákupu nejrůznějších služeb máte možnost pohodlně smlouvat. Je to běžné a nikoho tím neurazíte. Spropitné je vyžadováno jen v luxusnějších restauracích. V těch malých nebo pouličních nic takového není pravidlem. Avšak i v tomto případě je spropitné příjemnou odměnou pro tamní chudé obyvatelstvo.

Dostupnost bankomatů

Bankomaty v Laosu najdete pouze v hodně omezené míře ve velkých městech. Jinak na ně v podstatě vůbec nenarazíte, takže i s tímto omezením počítejte při cestě do země a mějte u sebe přiměřené množství hotovosti.

Kde vyměnit peníze

Laoský kip rozhodně nesměníte před odjezdem do Laosu, protože tato měna není nikde jinde směnitelná. Vzít si do Laosu proto musíte americké dolary, alternativou jsou pak ještě eura. Tyto peníze můžete směnit také za thajský baht, který je v zemi taktéž používán.

Místní ceny

V zemi je používána základní měna laoský kip, který má vůči české koruně kurz 1 000 LAK = 2,65 Kč. Využít však lze i thajský baht. Při placení nejrůznějšího zboží a služeb se moc nespoléhejte na platební karty, které lze upotřebit pouze ve velkých městech, a ještě na omezených místech. Jde spíše o luxusnější obchody. Takže vždy je dobré mít u sebe dostatek hotovosti.

Náklady na život v Laosu se odvíjí hlavně od toho, zda se pohybujete ve městě, kde jsou ceny průměrné nebo se vydáte na venkov, kde jsou ceny hodně nízké.

  • Voda 0,33 litru = 7 Kč
  • Pivo 0,5 litru = 22 Kč
  • Jídlo v levnější restauraci = od 130 Kč
  • Jídlo ve fastfoodu = od 25 Kč
  • Taxi cena za 1 kilometr = 40 Kč

Oblíbené hotely: Laos

    Nenalezeny žádné záznamy.