Očkování do Laosu - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Asie

Očkování do Laosu

Potřebuji nějaké očkování?

Očkování do Laosu není povinné. Pouze snad v případě, že byste do země přicestovali z oblasti, kde je evidována žlutá zimnice. Pak musíte mít očkování proti této nemoci. To je však jediná výjimka. Jinak tu jsou spíše doporučovaná očkování, mezi která patří rozhodně žloutenka typu A, žloutenka typu B, tetanus, břišní tyfus a japonská encefalitida.

Zdravotní rizika v Laosu

Potenciální zdravotní riziko představují díky vyšší vlhkosti v zemi komáři. Ty jsou častými přenašeči nemocí. Výjimkou není ani výskyt malárie. Proto používejte účinné repelenty a mějte jejich dostatečnou zásobu. V noci je dobré spát pod moskytiérou.

Jestliže se budete pohybovat v odlehlejších lokalitách a vesnicích, vyhněte se kontaktu s volně se potulujícími zvířaty. Pokud chcete mít naprostou jistotu před nákazou nemoci, nechte se ještě očkovat proti vzteklině.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda v Laosu není ve většině případů pitná. Doporučuje se používat buď speciální tablety do vody nebo vodu balenou. I u ní si však pohlídejte, aby byla originálně zabalená a nešlo o vodu z vodovodu. Dobré je pít také čerstvé kokosové mléko.

Oblíbené hotely: Laos

    Nenalezeny žádné záznamy.