Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Časté otázky cestovatelů po Laosu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem zaplatíte spíše výjimečně. Hlavní měnou po celém území je laoský kip, takže si dolary po příletu raději vyměňte.
Dá se platit eurem?
Alternativa amerických dolarů při výměně peněz za laoský kip. Placení samotným eurem však není běžné.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinou se domluvíte na řadě míst Laosu. Upotřebit můžete ještě francouzštinu. Při návštěvě odlehlejších oblastí si raději nacvičte několik základních frází v laoštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Mimo města se budete s největší pravděpodobností přesouvat za pomoci autobusu. Ty jsou vhodné pro dálkové trasy a jejich výskyt je spíše na jihu země. Na severu Laosu je nahrazují nákladní vozy s dvěma lavicemi pro přepravu až třiceti lidí. Těm se říká Songteo. Vyzkoušet můžete i leteckou, popřípadě vodní dopravu. Ta říční je kupodivu na vysoké úrovni, a kromě odpovídajícího pohodlí se vám dostane i celkem netradičního zážitku. Využívány jsou půjčovny automobilů, někdy dokonce s řidičem. Připravit se však musíte na kvalitu místních komunikací, které nejsou v některých lokalitách na dobré úrovni. Ve městech je vhodné cestovat buď tříkolkou, tuk tukem nebo běžným taxíkem. Jde o cenově dostupný způsob přepravy a nemusíte se v podstatě o cokoliv starat. Alternativou je pak půjčení jízdního kola.
Jaká je dostupnost internetu v Laosu?
Na dostupnost internetu ve větších městech a osídlenějších oblastech si stěžovat rozhodně nebudete. Někdy vás však zarazí jeho nízká rychlost. Pokud byste si chtěli zakoupit SIM kartu místního operátora a vyrazit do vzdálenějších lokalit, počítejte s tím, že pokrytí signálu není rozhodně všude.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Laosu se z letiště Václava Havla přepravíte asi za 14 hodin letu.

Oblíbené hotely: Laos

    Nenalezeny žádné záznamy.