Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Mauritánii

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Mauritánie bezpečná?

V Mauretánii se setkáte nejenom s kriminalitou, ale také teroristickými útoky. Právě z toho důvodu byste měli dbát všech doporučovaných bezpečnostních opatření. Například se vyhýbejte východním a severním oblastem Mauretánie. Před každou cestou si zjistěte bezpečností situaci v dané oblasti, protože ve vybraných částech země mohou být i nevybuchlé miny. Ve městech nenavštěvujte okrajové oblasti a nechoďte večer ulicemi sami. Hlídejte si i své osobní věci.

Přírodní katastrofy

V Mauretánii vás nebudou obtěžovat žádné životu nebezpečné přírodní katastrofy. Jediným omezujícím elementem mohou být snad pouze písečné bouře, jež vrcholí hlavně v zimním období.

Na co si dát v Mauretánii pozor?

Uvědomte si, že dovolenou v Mauretánii budete trávit především v islámské zemi, takže je vhodné ctít tradice a místní zvyklosti. Určitě se vyvatujte konzumaci jídla a kouření na veřejnosti během Ramadánu. Dbejte na své oblečení při návštěvě nejrůznějších mešit a významných náboženských míst. To platí dvojnásob pro ženy, které musí zahalovat kolena a ramena.

V zemi se nefotografujte vojenské a podobné objekty. Tato činnost je zakázaná, a i když takovou budovu vyfotíte nevědomky, můžete z toho mít celkem nemilé problémy.

Postoj k alkoholu

S přihlédnutím k tomu, že v Mauretánii je islámské náboženství, je prodej a konzumace alkoholu v zemi zakázaná. Stejně tak tomu je i v případě prodeje. Takže s tím při cestě do Mauretánie počítejte.

Důležité kontakty

Honorární konzulát Nouakchott

Av. Charles de Gaule

SOCOGIM T. Zeina N. 100

Nouakchott

Tel.: +222/45290569

Email: nouakchott@honorary.mzv.cz