Afrika

Očkování do Mauritánie

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Povinné očkování do Mauretánie byste museli mít pouze v případě, že cestujete z destinace, kde se endemicky vyskytuje žlutá zimnice. V opačném případě je jakékoliv očkování pouze na vašem uvážení. Je však pravdou, že řada organizací, lékařů a cestovatelů doporučuje vzhledem k tamní situaci zvolit očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Mauretánii

V Mauretánii se v některých oblastech vyskytuje malárie, takže na toto onemocnění buďte důkladně připraveni. Na mysli máme hlavně antimalarika, repelenty proti komárům a moskytiéry pro klidnou noc.

Počítejte s tím, že zdravotní péče v Mauretánii není na dobré úrovni, takže si sebou vezměte základní léky a pokud by vás přece jenom něco postihlo, mnohdy je lepší převoz do České republiky nežli hospitalizace v této destinaci.

Čistota vody z vodovodu

Voda z vodovodu není pitná po celé zemi. Takže se její přímé konzumaci rozhodně vyvarujte. Vsadit můžete buď na její filtraci nebo balenou vodu, s níž budete mít největší jistotu. Vyhnete se tím žaludečním obtížím a střevním onemocněním.