Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Bezpečnost na Palau

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Palau bezpečné?

Ano, Palau je bezpečnou destinací, kde se nemusíte obávat žádné kriminality a krádeží. To samozřejmě neznamená, že budete nechávat cennosti na sedadle zaparkovaného vozu nebo si nebudete hlídat osobní věci na frekventovanějších místech. Tohle jsou totiž naprosto běžné bezpečnostní zásady každého cestovatele. Na ostrovech se budete cítit naprosto bezpečně.

Přírodní katastrofy

Jediným přírodním nebezpečím se vám mohou stát někdy trochu výraznější dešťové přeháňky, které sebou přináší lokální záplavy nebo drobnější sesuvy půdy. Výjimkou nejsou ani tajfuny a tropické bouře, které vám dovolenou na Palau sice mohou trochu zkomplikovat, obvykle ale nejsou nahlašovány žádné výraznější škody.

Na co si dát na Palau pozor

Palau je turistickým rájem. Zemí, která je k cestovatelům velice vstřícná a otevřená. To znamená, že z pohledu návštěvníka si nemusíte dávat pozor v podstatě na nic zvláštního. Někomu může připadat trochu laxnější životní tempo místních obyvatel, ale to je způsobeno tím, že okolní exotika k tomu jednoduše vybízí.

Jediné, čemu se na Palau vyvarujte je dovoz jakýchkoliv drog nebo osobních zbraní. Jde o zakázané činnosti, které by vás mohly přivést do nemilých problémů.

Postoj k alkoholu

Alkohol na Palau zakoupíte kdekoliv, od hotelů, přes bary, restaurace až po běžné obchody. Ochutnat můžete místní alkohol, včetně toho dovozového. Počítejte pouze s tím, že na ostrovech platí omezení prodeje a konzumace alkoholu pro osoby mladší 21 let.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Manila

Rufino Pacific Tower, 30th floor

6784 Ayala Avenue

Makati City

1226 Manila

Tel.: +632/8111155

Email: manila@embassy.mzv.cz