Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Měna na Palau

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Kalkulačka měny

Americký dolar
1 USD = 23.7 Kč
1 USD 23.7 CZK

Měna a ceny na Palau

Pokud na Palau budete využívat taxi služeb, myslete na to, že platbu je vhodné domluvit si předem. Něco jako taxametry na ostrovech moc dobře nefunguje, takže v tomto ohledu buďte připraveni. Nikde jinde pravděpodobně nebudete schopni smlouvat, protože ceny v zemi jsou pevně dané. Na žádný bakšiš nejsou na Palau zvyklí, tudíž není vyžadován. Jedině snad drobné spropitné při návštěvě restaurace.

Dostupnost bankomatů

S nazelením bankomatu na Palau nebudete mít větších problémů. Myslete na to, že se nachází především ve velkých městech, i když někde v trochu omezenější míře. Pokud jej však najdete, neměli byste mít starosti s výběrem peněz, protože akceptovány jsou běžné platební karty typu VISA a MasterCard. Nezapomeňte se před cestou na Palau ve své bance zeptat, jak vysoké vám účtuje poplatky za výběry z bankomatů v zahraničí. Tato informace se vám může hodit.

Kde vyměnit peníze

Na Palau se platí americkými dolary. Z toho plyne jediné. Tuto měnu si na ostrovy můžete dovézt přímo z České republiky. Je to nejenom výhodnější, ale také praktičtější. Na Palau se moc směnáren nenachází, a hlavně by vám stejně nikdo nevyměnil české koruny.

Místní ceny

Za jakýkoliv sortiment a služby využívané na Palau budete platit oficinální měnou, kterou je americký dolar. Jeho kurz je vůči české koruně asi 1 USD = 22,6 Kč. Kromě hotovosti, která se vám hodí hlavně v taxících a bistrech na ulicích, využijete i platební kartu. S ní budete moci hradit spoustu věcí v hotelích, restauracích, obchodech a na turisticky vyhledávaných místech. Ideální je kombinace platební karty s dostatečnou hotovostí v kapse.

Pokud jde o cenové náklady na život na Palau, tak jsou vzhledem k exotickému charakteru destinace pochopitelně vyšší nežli v České republice. Pro lepší představu o cenách vám přinášíme několik příkladů.

• Voda 1,5 litru = 30 Kč

• Dovozové pivo 0,33 litru = 55 Kč

• Chleba = 30 Kč

• Jídlo v pouličním stánku = od 100 Kč

• Jídlo v levnější restauraci = od 300 Kč

• Benzín cena za 1 kilometr = 18 Kč

• Taxi cena za 1 kilometr = 35 Kč

• Celodenní potápění s profesionálním instruktorem = od 3 500 Kč

• Jednodenní výlet na lodích se šnorchlováním = od 2 000 Kč