Oceánie

Průvodce pro Palau

28°C
Aktuálně
27.7°C
Průměrně

Palau

Hodnocení průvodce: 9.7

Kouzelné scenérie, překrásný podmořský svět a možnost bohatého vyžití. Přesně takhle může vypadat dovolená na Palau. Na exotických ostrovech, které vybízí cestovatele k nejrůznějším aktivitám. Největší dominantou jsou pochopitelně podvodní divy mísící se s magickým kouzlem přírody na povrchu. Milí lidé, tradice, zvyklosti a ta nejkrásnější místa k potápění na této planetě.

Kouzelné scenérie, překrásný podmořský svět a možnost bohatého vyžití. Přesně takhle může vypadat dovolená na Palau. Na exotických ostrovech, které vybízí cestovatele k nejrůznějším aktivitám. Největší dominantou jsou pochopitelně podvodní divy mísící se s magickým kouzlem přírody na povrchu. Milí lidé, tradice, zvyklosti a ta nejkrásnější místa k potápění na této planetě. To je Palau v celé své kráse, jíž máte na dosah ruky. Podlehněte rozmanitosti, zaměřte se na historii ostrovů a zažijte opravdová dobrodružství na vlastní kůži. Poznejte, jak voní exotika protnutá tyrkysovými lagunami a dopracujte se při návštěvě Palau do stavu ohromení.

Hlavní část Palau čítá asi 26 ostrovů, z nichž necelá polovina je trvale osídlena. K tomu si však připočtěte ještě 300 dalších menších ostrůvků tvořících tak zvané Rock Islands, jež jsou mimochodem na seznamu UNESCO. Mezi významné ostrovy patří rozhodně Babeldaob, Koror, Peleliu, Angaur a mnohé další. Z geografického hlediska se Republika Palau honosí i hlubokým podmořským příkopem, který dosazuje do 8 138 metrů pod hladinu moře.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Ngerulmud
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 458,4 km²
Oficiální měna americký dolar
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC+9
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Palau

Věřte, že vaší nejoblíbenější činností na Palau se stane potápění. Toto místo je pro své podmořské krásy vyhledáváno potápěči z celého světa. Užívat si můžete i nekonečné šnorchlování. A když se dostanete z vody, stačí ulehnout na písečné pláže a užívat si dlouhou relaxaci. Díky několika vodním tokům můžete vsadit i na kajaking nebo si prohlédnete ostrovy z nebe, k čemuž svádí vyhlídkové lety. Zábavou je také cestování mezi jednotlivými ostrovy a výpravy za historií Palau.

Jsou to například mnohá vojenská opevnění z dob válek, ale i hodně lákavých památek. Je to například Belau National Museum & Bai, muzeum Ethipson nebo válečná technika zakonzervovaná a uložená v samotné džungli. Mapa Palau vám prozradí, že největším lákadlem se pro vás stane příroda. Dokazuje to například jezero Jellyfish Lake na ostrově Eil Malk, kde se nachází přemíra medúz, vodopády Ngardmau Waterfalls, ale i džungle mnoha neobydlených ostrovů. Pokud zároveň hledáte tipy na vhodná místa k potápění, vyzkoušejte Blue Corner, Helmet Wreck, Blue Holes a místo Chuyo Maru. Pozorovat můžete nejenom ryby a korály, ale také ztroskotané lodě. A kdybyste náhodou zatoužili po opravdovém turistickém ráji s přemírou nejrůznějších restaurací a zázemím v tomto směru, pak se vydejte do lokality Koror.

Místní kuchyně

Na Palau si pochutnáte především v souvislosti s ostrovní gastronomií, kterou pochopitelně z větší části tvoří rybí produkty a mořské plody. Používaná je zelenina a ovoce všeho druhu, z čehož velice často vznikají poměrně oblíbené polévky. Řadu pokrmů můžete získat připravenou na banánových listech a dopřávat si lze i ryze exotická a netradiční jídla. Mezi kuřecím a hovězím masem se totiž může objevit také to netopýří. Je pravdou, že Palau ve své podstatě nemá svou tradiční gastronomii, protože přílivem mnohých přistěhovalců došlo k mísení kulinářských směrů. Na ostrovech není problém narazit na čínské restaurace nebo fastfoody, jež znáte z evropských měst. I to možná kladně ovlivňuje fakt, že na Palau si pochutná naprosto každý. Mezi oblíbené restaurace patří Elilai, Taj, Carp Restaraurant, Mogmog a Drop Off Bar & Grill.

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Průvodce pro Marshallovy ostrovy