Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Oceánie

Očkování na Palau

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Palau nevyžaduje po turistech žádné povinné očkování. Jako cestovatelé můžete vsadit pouze na doporučená očkování, která vás ochrání před základními nemoci. V rámci dovolené na Palau jsou naprosto dostatečná. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika na Palau

Pokud jde o exotická onemocnění, nemusíte mít na Palau žádný strach. V zemi se setkáte s klasickými hygienickými podmínkami, takže žádné atypické nemoci nehrozí. V případě vlastního zdraví si dávejte pozor pouze při koupání. A to ani ne tak na nebezpečné ryby pod mořskou hladinou, jako spíše na obávané podmořské proudy. Ty vás totiž mohou zanést na otevřené moře. V tomto směru dbejte na doporučení místních lidí a na vodu se vydávejte jen s ploutvemi a plovací vestou.

Čistota vody z vodovodu

Klasická kohoutková voda na Palau není pitná, respektive její konzumace se turistům spíše nedoporučuje. Vhodné je vsadit na balenou vodu, kterou zakoupíte kdekoliv v zemi. Tu mimochodem používejte také při omývání ovoce, zeleniny a ostatních plodin. Máte tak jistotu, že se vyvarujete jakýmkoliv střevním a žaludečním komplikacím.