Časté otázky cestovatelů na Palau | cKlub.cz
Oceánie

Časté otázky cestovatelů na Palau

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, americký dolar je oficiální měnou na Palau, takže s ním zaplatíte kdekoliv po ostrovech.
Dá se platit eurem?
Platba eurem není na Palau obvyklá. Takže, když do země přicestujete s touto měnou, využijte ji ke směně za americké dolary, s nimiž zaplatíte kdekoliv.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je oficiálním jazykem na Palau, takže s domluvou jistě nebudete mít žádný problém. Přispívá k tomu i rozšířený turistický ruch. Kromě tohoto jazyka můžete u tamních obyvatel narazit i na ty ostatní, jakými jsou například palauština nebo dokonce japonština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že při dovolené na Palau se můžete pohybovat hned po několika ostrovech naráz, nabízí se vám více způsobů dopravy. Při návštěvě velkých měst ve finále zvítězí pravděpodobně chůze, protože města ve nejsou tak velká a taxi služby mohou být zbytečně nákladným luxusem. Je pravdou, že s veřejnou dopravou se setkáte jen na vybraných místech, jinak není moc rozšířená. Využít ji můžete kupříkladu na ostrovech Kayangel, Peleliu a Angaur. Když se budete pohybovat na Kororu, jednoznačně u vás zvítězí pronájem automobilu, který je poměrně rozšířený. Provoz je na Palau celkem pomalý oproti jiným zemím světa. Jezdí se vpravo a rychlosti jsou udávány v mílích. Cesty jsou v celkem slušném stavu, o některých pronajatých vozech se to bohužel říci nedá. Pokud si půjčíte auto, nepodceňujte stav nádrže, protože benzínové stanice na venkově nejsou tak časté, jako ve městech. Využívat lze také několika vnitrostátních linek. Mezi jednotlivými ostrovy lze pochopitelně cestovat i za pomoci lodní dopravy.
Jaká je dostupnost internetu na Palau?
Internet je na Palau celkem dostupný. K dispozici bývá v hotelích, restauracích, ale také na některých turisticky vyhledávaných lokalitách. Je ale zapotřebí zmínit, že kvalita připojení není na takové úrovni jako v Evropských zemích. Přesto vám na vyřízení nejdůležitějších věcí postačí.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se na Palau dopravíte s několika mezipřistáními. Počítejte s průměrnou dobou letu mezi 25 až 30 hodinami.