Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Sieře Leone

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Sierra Leone bezpečná?

I v Sieře Leone se setkáte s kriminalitou, jako v jiných afrických zemích. Je pravdou, že nejčastěji v podobě krádeží osobních věcí, výjimečně pak ve formě přepadení. Stává se to hlavně ve velkých městech a na turisticky frekventovaných místech. Právě tam si hlídejte osobní doklady a hotovost. Cennosti raději nechávejte v hotelovém pokoji. Rozhodně byste se neměli vydávat nikam za tmy, to platí dvojnásob pro odlehlejší čtvrti.

Přírodní katastrofy

Vzhledem k tomu, že některé oblasti Sierry Leone doprovází poměrně silné dešťové srážky, můžete v určitých lokalitách docházet k lokálním záplavám. Určitým nebezpečím se mohou stát také nepředvídatelné sesuvy půdy. Na aktuální počasí se před odjezdem na dané místo raději dopředu informujte.

Na co si dát v Sieře Leone pozor?

Pokud se budete vydávat do vnitrozemí Sierry Leone, plánujte tyto výlety raději s místními průvodci nebo speciálními agenturami. Máte totiž jistotu, že se vyhnete jakémukoliv nebezpečí z pohledu přepadení. V zemi také převládá muslimské náboženství, takže mu přizpůsobte své chování a styl oblékání. Pozor by si měli dávat především muži na vyznávání své homosexuální lásky na veřejnosti. Jde o něco zcela nepřípustného a zakázaného. U žen je takové chování běžně tolerováno.

Postoj k alkoholu

V Sieře Leone si budete moci dát sklenku alkoholu a posedět s přáteli. Je pravdou, že narazíte na omezenější výběr sortimentu, přesto vám bude dostupný na mnoha místech. Oblíbené je kupříkladu palmové víno. Pokud dáváte přednost nealkoholickému pivu, zkuste zázvorové pivo vytvořené z limetkové šťávy a zázvoru.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Akkře

Kanda High Road No. 2

Accra-North

Accra

Tel.: +233(0) 30 2 223 540

Email: accra@embassy.mzv.cz