Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Očkování do Sierry Leone

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Před cestou do Sierry Leone se budete muset nechat očkovat proti žluté zimnici a choleře. Kromě těchto povinných očkování pak můžete vsadit ještě na ta doporučená. I ta mají svůj význam a určitě vás ochrání. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, tetanu, břišnímu tyfu a obrně.

Zdravotní rizika v Sieře Leone

Před několika lety byla v zemi po dlouhé době vymýcena ebola. Na stav této epidemie byste se však před odjezdem měli raději informovat. Dále počítejte s tím, že vlivem tamního klimatu je poměrně rozšířené onemocnění malárií. Podstoupit tak můžete řadu opatření, abyste se jí vyhnuli. Kromě repelentů využívejte v noci moskytiéry a nezapomeňte si přibalit účinná antimalarika.

Velký důraz by měl být kladen také na hygienu, protože v Sierře Leone hrozí spousta žaludečních obtíží. Určitě konzumujte pouze pokrmy, které prošly dostatečnou tepelnou úpravou.

Čistota vody z vodovodu

Vodu z vodovodu ani jakoukoliv volně tekoucí v přírodě rozhodně nepijte. Hrozí vám totiž bakteriální onemocnění a nepříjemné zažívací problémy, jež mohou komplikovat dovolenou v Sieře Leone. Vždy konzumujte jen balenou vodu. Tu využívejte i na mytí ovoce a zeleniny. Ostatně nejlepší je takové potraviny zbavit slupky.