Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Měna v Sieře Leone

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Kalkulačka měny

Sierro-leonský leone
1000 SLL = 1.14 Kč
1000 SLL 1.14 CZK

Měna a ceny v Sieře Leone

Počítejte s tím, že ceny v turistky frekventovaných lokalitách jsou pro turisty o mnoho vyšší nežli pro místní občany. Proto se nebojte na tržnicích a při placení za nejrůznější služby smlouvat. Docílíte tím výrazných slev.

Dostupnost bankomatů

Bankomaty můžete spatřit především ve velkých městech. Počítejte však s tím, že peníze z nich vyberete pouze za předpokladu, že u místní banky budete mít otevřený bankovní účet. Takže s českými kartami v tomto případě pravděpodobně neobstojíte.

Kde vyměnit peníze

Do země byste si měli přivést dostatečné množství hotovosti v eurech nebo amerických dolarech. Akceptovatelné jsou také libry. Tamní měnu sierro-leonský leone získáte v libovolné bance nebo směnárně. Peníze máte možnost směnit hned po příletu na letišti.

Místní ceny

Oficiální měnou je sierro-leonský leone, u něhož je zajímavé to, že se nedělí na žádné další drobné. Jeho mezinárodní označení je SLL a kurz vůči euru je 1 SLL = 0,0001 EUR. U většiny obchodníků budete muset platit v hotovosti, takže na to se určitě připravte. Platební karty jsou využitelné pouze ve vybraných hotelích a restauracích ve větších městech.

Náklady na dovolenou v Sierře Leone vás nikterak nezaskočí a jsou průměrné až nižší. Musíte samozřejmě vědět, kde nakupovat. Zde je ukázka několika cen za vybrané zboží a služby.

• Voda 1,5 litru = 15 Kč

• Chleba = 30 Kč

• Točené pivo 0,5 litru = 18 Kč

• Coca-Cola 0,33 litru = 15 Kč

• Jídlo v levnější restauraci = od 75 Kč

• Benzín cena za 1 litr = 15 Kč

• Taxi cena za 1 kilometr = 8 Kč