Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Sierra Leone: průvodce

24°C
Aktuálně
25.5°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
SL flag

Sierra Leone

Hodnocení průvodce: 7.9

Miniaturní stát Západní Afriky je cestovatelskou výzvou. Ráj pro turisty, jež chtějí zažívat odpočinek, objevování, a to vše ve slunečních barvách. Tato země si vás podmaní svou přívětivostí a otevřeností. Barvitost tamní krajiny je vskutku dech beroucí. Dovolená v Sierře Leone pro vás může začínat na tajuplných plážích a končit bude v deštných pralesích. Poznejte tuto destinaci od A až do Z včetně ohrožených druhů zvířat, které jinde možná ani nespatříte. Naplánujte si cestu do Sierry Leone a pomozte místním obyvatelům oživit zapomenutý turistický ruch.

Sierra Leone je výjimečná svou malou rozlohou kolem 71 km2. Jedinými sousedy je Libérie a Guinea. Velkou část území pak omílají vlny Atlantického oceánu. Pokud se vydáte na průzkum Sierry Leone, určitě vaší pozornosti neuniknou rozlehlé nížiny, mangrovové pralesy, savany a tropické deštné pralesy. Z geografického hlediska je důležitá Guinejská vysočina a nejvyšší bod v zemi, kterým je Loma Mansa se svou výškou 1 948 metrů nad mořem. Velká část území Sierry Leone je protnuta říčními toky, mezi něž spadá řeka Moa, Jong, Sewe, Mano, Rokel a Kolenté.

Co navštívit v Sieře Leone

Dlouhá pobřeží bez jediného živáčka. To je výzva nejenom k relaxaci, ale také k vodním hrátkám, potápění anebo k projížďkám na lodích. Pokud se přesunete do vnitrozemí a velkých měst, čeká na vás kulturní zážitek, což stvrzují i některé společenské akce a festivaly. Oblíbené je také nakupování na tamních trzích. Dále od pobřeží Atlantického oceánu se nachází národní parky a překrásná příroda, kam můžete vyrážet za turistikou nebo dáte přednost projížďkám v terénních vozech.

Mapa Sierry Leone jasně prozrazuje, že v zemi se rozhodně nudit nebudete. Pokud jde o rozmanitou přírodu je to bezpočet míst, jež stojí za návštěvu. Jmenovat lze například šimpanzí rezervaci Tacugama, která je součástí národního parku Western Area Forest Reserve. Hodně populární je Národní park Outamba-Kilimi, kde budete moci pozorovat dokonce celá stáda volně se pohybujících zvířat. Vylézt si můžete na pohoří Loma, konkrétně na vrchol Mount Bintumani. V hlavním městě Freetown je k vidění významný bavlníkový strom. Mezi proslulé pláže patří Tokeh Beach. Vycestovat můžete i mimo pevninu na ostrov Tiwai, kde se nachází záchranná stanice Tiwai Island Wildlife Sanctuary. Ideálním místem pro šnorchlování a poznávání mořského dna jsou banánové ostrovy.

Místní kuchyně

Kuchyně v Sierře Leone je založena z velké míry na rybách a mořských plodech, což je vzhledem k situování u Atlantického oceánu celkem pochopitelné. Velice často se setkáte i s kuřecím masem. K jednotlivým pokrmům se podávají speciální omáčky. Mezi ty oblíbené patří určitě ta arašídová. V rámci příloh si na své přijde opravdu každý. Dokazuje to spousta tamních ingrediencí, jakými jsou ovoce, zelenina, kešu ořechy, chleba vytvořený z kasave, cibule, kokosové mléko, ale i rýže. Kromě restaurací se můžete stravovat také v menších pouličních stáncích, kde si vybírejte spíše pokrmy s dobrou tepelnou úpravou.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce