Časté otázky cestovatelů do Sierry Leone | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Sierry Leone

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Výjimečně dostanete možnost zaplatit za některou službu americkým dolarem, otázkou však zůstává jak často a v jak výhodném kurzu. Lepší je americké dolary směnit za sierro-leonský leone.
Dá se platit eurem?
Použití eura je obdobné jako u amerických dolarů. Výjimečně je upotřebíte, ale mnohem lepší je směna za sierro-leonský leone, s nímž budete schopni platit po celém území Sierry Leone.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je dostatečně rozšířená hlavně u vzdělanější části obyvatelstva. Mimochodem je považována i za úřední jazyk, takže ve velkých městech a v turisticky vyhledávaných lokalitách s domluvou určitě nebudete mít problém. V odlehlejších oblastech budou převládat spíše tamní jazyky, jakými jsou krio, mende a temne.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Při cestování po Sieře Leone si můžete vybrat hned z několika dopravních prostředků. Jednou z variant jsou autobusy, které obvykle nejsou spojeny s pevnými jízdními řády a ani autobusovými zastávkami jako jinde ve světě. Zvykat si musíte na to, že na autobus je třeba jednoduše zamávat. U autobusů nepočítejte kvůli přeplnění s moc vysokým komfortem, navíc jsou místem tamních zlodějíčků. Ve městech lze samozřejmě volit alternativu v podobě taxíků nebo moto taxi, i když cestování na nich nemusí být kvůli divoké dopravě moc bezpečné. K dispozici jsou ještě „Buš taxi“ a poda-poda minibusy, v nichž cestujete v menším počtu lidí. Nízká cena je ale obvykle vykoupena špatným technickým stavem vozu. Za ideální je považován pronájem automobilu nebo motocyklu, popřípadě jeho pořízení. Při odjezdu jej můžete opět prodat. Připravte se však na to, že kromě hlavních tahů se budete pohybovat po silnicích a cestách typu šotolina.
Jaká je Dostupnost internetu v Sieře Leone?
K internetu se dostanete hlavně ve velkých městech, od vybraných hotelů a restaurací až po speciální internetové kavárny. Alternativou se vám stanou i místní operátoři a jejich datové balíčky. Pokrytí v odlehlejších oblastech však nemusí být nejlepší.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cestování do Sierry Leone z letiště Václava Havla je spojeno s časovým úsekem 10 až 12,5 hodiny.