Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Bezpečnost ve Spojených státech

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Jsou Spojené státy bezpečné?

Pokud bychom srovnali bezpečnost USA s Českou republikou nebo jinými evropskými zeměmi, je o něco menší. To však hodně ovlivňuje to, kam se turisté vydávají a jak se chovají. Při návštěvě každého města si dopředu zjistěte, kde se nachází kritické oblasti, v nichž by vám mohlo hrozit nebezpečí.

Nejvíce si hlídejte osobní věci na frekventovaných místech. Jsou to nejrůznější turistické lokality, hromadná doprava a jiné. Právě tam se totiž můžete setkat se spoustou kapsářů a místních zlodějíčků. Nenoste proto u sebe příliš cenností a velké obnosy peněz.

Přírodní katastrofy

V USA samozřejmě existuje několik vybraných lokalit, kde jsou dlouhodobě převládající sucha a může hrozit nebezpečí rychle se rozšiřujících požárů. Pozor si dejte v oblastech, kde se vyskytují tornáda a hurikány. Při silnějších deštích mohou hrozit záplavy.

Na co si dát v USA pozor?

Z pohledu chování Američanů narazíte na řadu zvyklostí odlišných od těch v České republiky. Vy jako turisté se však nemusíte podřizovat žádným společenským povinnostem a při cestě do USA se jakkoliv omezovat.

Postoj k alkoholu

Alkohol vám v USA rozhodně nebude zakazován. Je však pravdou, že určitá část společnosti s alkoholem spojuje spíše horší lidi, jež pravidelně navštěvují bary. Možností koupit balený nebo točený alkohol budete mít více než dost. Ať už půjde o tamní piva, vína nebo pálenky a whisky. Pozor si dejte pouze na věkovou hranici, od kdy je možné pít alkohol. Ve Spojených státech amerických je to totiž až od věku 21 let.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v USA

3900 Spring of Freedom St. NW

Washington, DC 20008

Tel.: (202) 274-9100

Email: washington@embassy.mzv.cz