Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Očkování do Spojených států

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Cesta do USA není spojena s žádným povinným očkováním. Jsou tu ale očkování doporučená, kterým byste měli věnovat pozornost podle toho, do jaké části Spojených států amerických se vydáte. Nejčastěji využívané očkování je to proti žloutence typu A, žloutence typu B, černému kašli, spalničkám, meningokokové meningitidě a tetanu.

Zdravotní rizika v USA

Spojené státy americké jsou spojeny s běžnými zdravotními riziky, na která můžete narazit nejenom u nás, ale i jinde ve světě. Nejde o nic výjimečného. Větší pozornost byste měli přisuzovat spíše vyšším teplotám ve vybraných státech. To se týká například plánovaných turistických treků. Horko totiž způsobuje dehydrataci a může přispět ke spoustě zdravotních obtíží. Proto dodržujte pitný režim, chraňte se pokrývkou hlavy, používejte opalovací krémy a na náročné túry vyrážejte spíše v ranních nebo pozdních odpoledních hodinách.

Pokud se budete pohybovat v divoké přírodě, akceptujte značené cesty a dopředu se připravte na to, s jakými divokými zvířaty se můžete potkat. Turistické výlety nepodceňujte ani z pohledu volby dostatečného oblečení a množství vody.

Čistota vody z vodovodu

O kvalitě kohoutkové vody v USA nelze hovořit jednoznačně. Na některých místech je pitná a v dobrém stavu, jinde se můžete potýkat s vyšším obsahem chlóru, což ve Spojených státech amerických bývá celkem zvykem. Pak je dobré nechat vodu chvíli odstát. A pokud nic takového řešit nechcete, jednoduše si kupte vodu balenou.