Průvodce pro Spojené státy americké (USA) - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Severní Amerika

Spojené státy : průvodce

32°C
Aktuálně
25.1°C
Průměrně

Spojené státy

Hodnocení průvodce: 9.6

USA neboli Spojené státy americké přináší cestovatelům spoustu chutí, kulturních zážitků a charakterově rozdílných přírodních skvostů. Velký kontinent s řadou významných míst, jakými jsou Los Angeles, Chicago, Miami až po proslulé San Francisco. Dovolená v USA, to je objevování specifických působišť, nekonečné silnice vedoucí skrze překrásnou přírodu, ale i venkovské prostředí odlehlých lokalit. Spojené státy americké jsou milujícím národem, který vás obklopí vřelostí, rozmanitostí a překvapí v mnoha ohledech. Každý turista si najde to své, ať už to bude záře velkoměst nebo dechberoucí výhledy a fascinující přírodní monumenty.

USA je kontinentem omývaným dvěma velkými oceány. Je to Atlantický oceán a Tichý oceán. K významnému vodstvu patří i několik hlavních řek, jakými jsou Mississippi, Colorado či Rio Grande. Zapomínat bychom neměli ani na Michiganské jezero, Ontario a Hořejší jezero. Z pohledu geografie stojí za zmínku Hudsonův záliv, hora Denali, Údolí smrti, Apalačské hory, Mexický záliv a mnohé další. Mapa USA je pokryta nejrůznějšími skvosty, které vám tuto zemi představí v celé její kráse.

Průvodce pro oblíbené destinace: Spojené státy

Co navštívit ve Spojených státech

USA, to je bezpočet libovolných aktivit, díky čemuž si na své přijde opravdu každý cestovatel. Jednou z možností vyžití je nakupování ve velkých městech. Velice oblíbená jsou pro české turisty outletová nákupní centra. Vyrazit můžete na dobrodružný trek například do oblíbené Kalifornie, Utahu nebo na Aljašku. Velice příjemné je i povalování se na pláži, třeba na Miami Beach, La Push ve Washingtonu a Venice Beach v Kalifornii. Spousta vyžití se najde také pro rodiny s dětmi, o čemž vypovídají hlavně zábavní a národní parky.

Pokud chcete před cestou do USA znát několik tipů na zajímavá místa a památky, právě vám je přinášíme. Vaší pozornosti by určitě nemělo uniknout sedm přírodních divů světa nacházejících se ve velkém kaňonu zvaném Grand Canyon. Nejstarším parkem na světě je Yellowstonský národní park. Dále je to také Yosemitský národní park. K typickým ikonám USA patří například Bílý dům ve Washingtonu, vězení Alcatraz, Golden Gate Bridge v San Franciscu, ale i Empire State Building v New Yorku. Pokud navštívíte toto místo, nenechte si ujít ani zelený Central Park a symbol New Yorku Statue of Liberty. USA je zkrátka rozmanitou zemí, na jejíž prozkoumání budete potřebovat hodně času.

Místní kuchyně

Americká kuchyně je ovlivněna řadou kultur a obyvatel, jež žijí na území Spojených států amerických. Setkat se můžete s několika úrovněmi stravování, od těch levnějších pokrmů, až po dražší a luxusnější restaurace. Nejsou to však jenom hranolky, kuřata a hamburgery, jak si asi většina lidí myslí. V restauracích můžete narazit na specialisty čínské, mexické, ale i mnohé další. Celkem originální pochoutkou jsou například Baked potatoes neboli zapečené brambory. Na své si přijdou i milovníci bifteku a barbecue úpravy masa, jež jsou nedílnou součástí jakékoliv grilovací párty. Odbývány v USA nejsou ani snídaně, kdy jsou podávány křupavé toasty, slanina, vajíčka, lívance nebo vafle. Američané si zkrátka umějí dopřávat. Například v New Yorku vede pravý bagel, na Floridě krokodýlí maso, v Kalifornii zase mořské plody a na středozápadě místní plodiny a maso.

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné