Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Spojené státy

Massachusetts: průvodce

28°C
Aktuálně
25.1°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Massachusetts

Massachusetts je sedmým nejmenším státem Spojených států amerických. Dokazuje to jeho rozloha 27 336 kilometrů čtverečních. Dohromady má necelých sedm milionů obyvatel. Jeho situování je na východním pobřeží u Atlantského oceánu. Konkrétně jde o oblast Nové Anglie severovýchodního regionu USA.

Dějiny tohoto amerického státu se začaly psát už v roce 1620, kdy zde vznikly první kolonie. O několik let později v roce 1643 došlo k jejich sloučení a byla utvořena nová kolonie Massachusettská zátoka. Společně s ostatními oblastmi byla v roce 1692 založena královská provincie. Oficiální stát Massachusetts vznikl v roce 1776.

Stát Massachusetts se pojí s řadou významných měst, jakými jsou například Boston, Worcester, Springfield, Lowell a Cambridge. Ty mimochodem patří i k těm největším. K významným řekám státu patří Connecticut a Westfield. Nejvyšším vrchol je Mount Greylock se svou výškou 1 063 metrů nad mořem.

Co navštívit v Massachusetts

Vlastenecké památky, umění, historie a pravidelné kulturní programy. To je výzva státu Massachusetts nabývající nejrůznějších podob. Po celém území tohoto státu najdete vždy něco, co bude vyhovovat vašim cestovatelským choutkám.

Začít můžete například v Národním historickém parku Minute Man a Lexington Green. V obležení krásné přírody se zde nachází třeba Concordův most cílící na období americké okupace. Pokud se budete pohybovat po východním pobřeží, rozhodně nezapomeňte na pověstnou pláž Cape Cod. Jde o národní pobřeží, které se táhne v délce asi čtyřiceti kilometrů a zahrnuje stovky písečných dun. To vše najdete v oblasti Wellfleet.

Příjemný návrat do minulosti vám zprostředkuje třeba vesnička Deerfield, která je právoplatně označována za historickou. Dokazují to místní starobylé domy. Podobný náhled na dávný život vám zprostředkuje i vesnice Sturbridge, kde se doslova zastavil čas. Výzvou jsou i Salemovy historické domy. Je to kupříkladu Witch House, John Ward House a Dům Crowninshield-Bentley. Pěkný pohled do minulosti nabízí muzeum živé historie Plimoth Plantation.

Spoustu krás amerického státu Massachusetts budete moci vidět v jeho hlavním městě v Bostonu. Je to například Svobodná stezka. Dále je to originální objekt Faneuil Hall vybudovaný v letech 1740 až 1742. Právě zde můžete vidět třeba Starověké dělostřelecké muzeum. S Bostonem je spojeno vyhledávané Muzeum výtvarného umění, překrásný park Boston Commom nebo zahrady Boston Public Garden. Navštívit lze Beacon Hill, Museum of Science, viktoriánskou čtvrť Back Bay, North End a přístav Boston Harber.

Krásy státu Massachusetts nemusíte pozorovat pouze na souši, ale můžete se vydat i směrem k mořské hladině. Dokazuje to Národní mořské útočiště Whale Watch u Stellwagen Bank. Zde se nachází několik druhů velryb. Svoji osobitou atmosféru přináší i ostrůvek s názvem Marha´s Vineyard. Zde jsou přímořské historické objekty, spousta pláží a farem.

Hlavní město státu Massachusetts pochopitelně není tím jediným, kde se nachází zajímavosti nejrůznějšího charakteru. Udělat si můžete výlet za turistikou, konkrétně na Mount Greylock. V zimě pak láká oblíbené zimní středisko Jiminy Peak Mountain Resort. Chybět by vám neměla ani zábava v podání zábavního parku Six Flags New England nebo místo protnuté řadou hudebních koncertů a festivalů. To se jmenuje Tanglewood a leží ve městě Lenox a Stockbridge. K významným symbolům amerického státu Massachusetts lze zařadit i muzeum a pomník Pilgrim Monument, muzeum Heritage Museum & Gardens a rybník Walden, jež je ideální pro turistiku.

Specifika místní kuchyně

V Massachusetts si pochutnáte na spoustě lahodných pokrmů. Hodně záleží na tom, v jaké části tohoto amerického státu se budete pohybovat. Někde si dopřejete vynikající steaky, směrem k moři to pak budou primárné mořské plody a ryby.

Když zavítáte do města Worcester, navštivte oblíbenou restauraci Loving Hut. V Rockportu to bude Red Skiff Restaurant, v Cambridge Yume Ga Arukara, v Lexingtonu Lexx Restaurant, v Sunderlandu patří k vyhledávaným Blue Heron Restaurant a v Bostonu si nenechte ujít návštěvu The Hen House, The Q a Red Lentil Vegetarian & Vegan Restaurant.

Počasí

Počasí v Massachusetts se hodně odvíjí od toho, v jaké oblasti se pohybujete. Průměrné letní teploty jsou kolem 25 °C. Maxima sahají v červenci až k 30 °C. I jaro a podzim jsou v Massachusetts příjemné a hřejivé, protože teploty jsou kolem 14 °C až 17 °C. Zimy jsou v tomto státě spíše chladnější. V lednu klesají ke 2 °C, minima padají pod -5 °C. V zimě je třeba počítat s větší sněhovou nadílkou.

Bezpečnost

Americký stát Massachusetts se pyšní průměrnou kriminalitou v porovnání s ostatními státy této země. Vyšší nebezpečí pochopitelně vzniká ve velkých městech. V jejich případě se vyhýbejte chudinským a odlehlým čtvrtím, kde mohou řádit místní gangy. Vždy si dávejte pozor na své osobní věci, protože na přeplněných místech byste o ně mohli poměrně rychle a snadno přijít.

Z pohledu přírodních katastrof lze zmínit snad jen občasné hurikány, větší množství srážek spojených s lokálními povodněmi a přemíru sněhu v zimě. Ani jeden z těchto faktorů není radno ve vybraných oblastech podceňovat a na vše se raději zavčasu informujte.

Měna

Ceny ve státě Massachusetts se pochopitelně různí podle toho, v jaké oblasti a městě se nacházíte. Větší města jsou spjata s vyššími náklady. Jen pro zajímavost vám nastíníme několik orientačních cen za zboží a služby v hlavním městě Bostonu.

 • Voda 1,5 litru = 38 Kč
 • Chleba = 65 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 45 Kč
 • Cappuccino = 90 Kč
 • Domácí točené pivo 0,5 litru = 140 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 175 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 350 Kč
 • Ubytování ve dvouhvězdičkovém hotelu = od 3 500 Kč
 • Benzín cena za 1 litr = 18 Kč

Doprava

Do Massachusetts se nejsnadněji dopravíte za pomoci letecké dopravy. Z České republiky můžete využít letů na nejrůznější místa tohoto amerického státu. Může to být letiště v Bostonu, Worcester, Provincetown a další. Letenky jsou obvykle prodávány s jedním přestupem. Doba letu se pohybuje od 10 hodin a více podle toho, kam letíte. To platí také o cenách letenek, jež začínají na 20 000 Kč. Při cestování po Massachusetts můžete využívat nejrůznějších dopravních prostředků.

 • Většina měst je vybavena městskou hromadnou dopravou, kterou tvoří nejčastěji autobusy.
 • Ve městech pochopitelně jezdí místní taxíky. Ceny jsou od 2 USD výše.
 • Ideální volbou je pronajmutí auta u některé ze světových autopůjčoven, jakými jsou Avis, Sixt, Hertz a další.
 • Cena pronájmu vozu se různí. Obvykle začíná na 1 200 Kč za den.
 • Ve státě Massachusetts spolehlivě fungují dálkové autobusy a vlaková spojení.
 • Známý je například Severovýchodní koridor, kde vlaky propojují většinu měst východního pobřeží.

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné