Časté otázky cestovatelů do Středoafrické republiky | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Středoafrické republiky

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Na vybraných místech možná dostanete šanci na platu v amerických dolarech. Daleko lepší je však směnit je za středoafrický frank CFA používaný v celé zemi.
Dá se platit eurem?
S eury toho ve Středoafrické republice pravděpodobně moc nezaplatíte. Využijte je maximálně ke směně za středoafrický frank CFA.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se v zemi domluvíte pravděpodobně v omezenější míře a na frekventovanějších místech, jež mají cokoliv společného s turistickým ruchem, i když je aktuálně téměř nulový. Je lepší naučit se několik francouzských frází, protože tento jazyk je úřední. Kromě něco se setkáte ještě s tím národním Sango a ostatními domorodými jazyky.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Nejpoužívanějším dopravním prostředkem ve Středoafrické republice jsou pravděpodobně automobily. Jejich pronájem a následná jízda je však díky aktuální situaci poměrně nebezpečná a hrozí možnosti přepadení. U tohoto typu přepravy je důležité počítat i s tím, že téměř všechny trasy v zemi jsou nezpevněné, takže potřebujete vůz s náhonem na všechny čtyři kola. Levnější variantou přepravy jsou pak autobusy, u nichž výrazným způsobem klesá komfort při cestování. A to nejenom kvůli špatnému technickému stavu stroje, ale i díky velkému množství cestujících lidí. V rámci Středoafrické republiky lze cestovat ještě za pomoci několika menších vnitrostátní letů nebo po řece lodní dopravou.
Jaká je dostupnost internetu ve Středoafrické republice?
Ve Středoafrické republice se k internetu dostanou zhruba asi jen 3 % tamního obyvatelstva. Turisté mohou využít některých internetových kaváren nebo hotelů, a to především v hlavním městě Bangui. Mobilní signál zdejších operátorů mimo města není zrovna nejlepší.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná doba letu z letiště Václava Havla do Středoafrické republiky trvá asi 7 až 9,5 hodin podle toho, kde budete absolvovat mezipřistání.