Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Súdánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Súdán bezpečný?

Súdán lze obecně považovat za bezpečnou zemi pro cestovatele. To však platí pouze v případě, že budete respektovat bezpečnostní nařízení. Například se vyhnete oblastem s výstrahou a budete cestovat pouze do lokalit, jež vám budou doporučeny a schváleny.

Ve větších městech byste si obecně měli dávat trochu větší pozor na své osobní věci, protože hrozí možnost krádeží. A to především ve velkých skupinách lidí. Své osobní doklady a finance si důkladně hlídejte.

Přírodní katastrofy

V rámci přírodních katastrof lze upozornit snad jen na dva případy. Jedno nebezpečí představují písečné bouře. Abyste se jim vyhnuli a neztratili se v poušti, respektujte doporučení a rady místních obyvatel. Pokud se chystáte do oblasti právě v období silnějších dešťů, nepodceňujte ani možné riziko povodní.

Na co si dát v Súdánu pozor?

Pakliže bychom měli začít přírodním nebezpečím, tak si dávejte pozor na jedované živočichy, od kterých hrozí smrtelné uštknutí. Jsou to především štíři. Podobné upozornění platí i při prozkoumávání podmořského světa. Lepší je určitě na nic nesahat.

Co se týče obecnějších doporučení, dávejte si pozor na to, co fotografujete. Zakázáno je pořizovat si snímky vojenských státních objektů, ale také policistů, vojáků a podobných složek. Za porušení tohoto zákazu hrozí finanční postihy, a dokonce i vězení, takže v tomto ohledu buďte hodně obezřetní.

Postoj k alkoholu

Vzhledem k náboženství v Súdánu a tamní politice je dovoz, prodej i konzumace alkoholu v Súdánu zakázaná. A to už od roku 1983. Pozor si dejte i na užívání jakýchkoliv drog, které tento zákaz taktéž zahrnuje.

Důležité kontakty

Honorární konzulát České republiky v Súdánu

Amarat, Street 3

Khartoum

Tel.: 00 249 91 811 9880