Afrika

Očkování do Súdánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Při cestě do Súdánu se nesetkáte s žádným povinným očkováním. Vzhledem k tomu, že se ale chystáte do země se zhoršenými hygienickými podmínkami, vyplatí se určitě vsadit na doporučená očkování. Mezi ně se řadí žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus, meningitida a tetanus.

Zdravotní rizika v Súdánu

V Súdánu na vás čeká hned několik zdravotních rizik podle toho, do jaké oblasti se chystáte. Pokud to bude v blízkosti Nilu nebo do země vyrazíte, když jsou některé lokality zasaženy častějšími dešti, vzniká riziko malárie. Zároveň se vyvarujte koupání ve stojatých vodách, kde se naopak vystavujete onemocnění bilharzie.

Pozor si dejte i na příliš vysoké teploty. To znamená, chraňte své tělo opalovacími krémy s dostatečným faktorem, používejte pokrývku hlavy a nepodceňujte dehydrataci.

Čistota vody z vodovodu

Voda v Súdánu rozhodně není pitná. Využívejte rozhodně vodu balenou. Pokud byste pili vodu ze studně, vždy pouze v kombinaci se správným filtrem na vodu, jinak se vystavujete nebezpečí žaludečních nevolností. Na ty se připravte i v rámci konzumace některých pokrmů a vždy buďte vybaveni příslušnými léky.