Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Vízum do Súdánu 2024 - jaké doklady potřebuji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Podmínky vstupu do Súdánu

Abyste mohli vstoupit na území Súdánu, budete v první řadě potřebovat cestovní pas. Ten by měl disponovat odpovídající platností alespoň 6 měsíců po odjezdu ze Súdánu. Dalším důležitým cestovním dokladem bude turistické vízum.

Turistické vízum do Súdánu

Bez víza se do Súdánu jednoduše nedostanete. Vyřídit jste si jej mohli přímo v Praze, a to na velvyslanectví Súdánské republiky. To však aktuálně nejde. Proto se obraťte na ambasádu ve Vídni na adrese Reisnerstrasse 29, Vídeň, 1030.

 Lze to provést, jak osobně, tak za pomoci papírové žádosti odeslané poštou. Při tomto procesu budete muset doložit i několik dalších dokumentů. K žádosti, která je ke stažení na webu ambasády je třeba dodat formulář včetně otisků obou palců, 2 fotografie, pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu, kopii letenky (i zpáteční) a 70 EUR v hotovosti. V případě zasílání žádosti poštou je nutné přidat i ofrankovanou obálku nebo obálku a pár eur navíc. Pozor na to, že pas nesmí obsahovat razítko státu Izrael. 

Povinnosti při vstupu do země

Povinností každého návštěvníka je se neprodleně po vstupu do země registrovat na imigračním oddělení, poplatek činí mezi 45–50 USD (dle kurzu), a pokud do země jedete za cestováním, je povinností si vyřídit povolení k cestování a fotografování, které je zdarma.