Dovolená Nikaragua - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Nikaragua

Nejlevnější dovolená Nikaragua

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Nikaragua: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Managua
Úřední jazyk španělština
Rozloha 130 375 km²
Oficiální měna nikaragujská córdoba
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC-6
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Nikaragui
Když se vydáte do Nikaragui, jedete do tropů, horko je zde tedy na denním pořádku. Průměrné teploty jsou zde celoročně mezi 27 °C a 35 °C. Vhodná doba pro návštěvu této země je tedy po celý rok. Od května do prosince je období dešťů, které vzduch osvěžuje. Celkově je ale Nikaragua velmi suchá země.
Více informací
Vízum do Nikaraguy 2023 - jaké doklady potřebuji
Nikaraguu můžete navštívit bez víza, pokud se tam vydáte pouze na 90 dní a máte platný cestovní pas. Ten musí mít platnost alespoň ještě na dalších 6 měsíců, nesmí se blížit doba jeho propadnutí. Další podmínkou je, že zde nebudete vykonávat žádnou výdělečnou činnost. Taková návštěva musí být turist
Více informací
Očkování do Nikaraguy
Při cestě do Nikaraguy nejsou žádná očkování povinná, nicméně některá jsou doporučená. Doporučuje se očkovat proti žloutence typu A a žloutence typu B. Očkování na tyto žloutenky je možné zvlášť, nebo jednou vakcínou proti oběma typům. Jedno naočkování už je doživotní. Vakcíny jsou tři. Před cestou
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, americký dolar je akceptován na mnoha místech v zemi, více ve městech než na venkově a více v turistických místech.
Dá se platit eurem?
Platba eurem není na mnoha místech přijímána. Problém bývá i s jeho směnou. Doporučuje se tedy přivést si do země spíše americké dolary.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina není oficiálním jazykem, ale část obyvatel ji ovládá. Nicméně je zde i skupina místních, kteří mluví ještě klasickými jazyky původních obyvatel a domluva s nimi je značně obtížná. Nejjednodušeji se dorozumíte je ve španělštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Doprava je v Nikaragui divoká a chaotická. Městské silnice jsou plné aut, které více než předpisy dodržují časté troubení. Jezdí se zde vpravo. Cestovat hromadnou dopravou můžete v autobusech. Jde o staré vozy, často vyřazené z USA. Jízdní řády jsou někdy téměř nedohledatelné a nejlepší je se ptát nebo počkat. Síť autobusů podél pobřeží je ale silná a s trochou trpělivosti i zvládnutelná. Ve městech přepravu zařizují i menší náklaďáky, které vozí cestující na korbě. Říká se jim camionetas.
Jaká je dostupnost internetu v Nikaragui?
Hotely mívají dostupnou Wi-Fi síť. Pro svou sim kartu si můžete zřídit datový roaming, který se ale u některých operátorů může prodražit. Na místě je také možné koupit nabíjecí sim kartu s internetovým připojením. Kvalitnější bude hlavně ve městech.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Lety z Prahy jsou dosti omezené a vzhledem k mezipřistáním se doba letu pohybuje od 15 do 30 hodin.