Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Nikaraguy

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, americký dolar je akceptován na mnoha místech v zemi, více ve městech než na venkově a více v turistických místech.
Dá se platit eurem?
Platba eurem není na mnoha místech přijímána. Problém bývá i s jeho směnou. Doporučuje se tedy přivést si do země spíše americké dolary.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina není oficiálním jazykem, ale část obyvatel ji ovládá. Nicméně je zde i skupina místních, kteří mluví ještě klasickými jazyky původních obyvatel a domluva s nimi je značně obtížná. Nejjednodušeji se dorozumíte je ve španělštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Doprava je v Nikaragui divoká a chaotická. Městské silnice jsou plné aut, které více než předpisy dodržují časté troubení. Jezdí se zde vpravo. Cestovat hromadnou dopravou můžete v autobusech. Jde o staré vozy, často vyřazené z USA. Jízdní řády jsou někdy téměř nedohledatelné a nejlepší je se ptát nebo počkat. Síť autobusů podél pobřeží je ale silná a s trochou trpělivosti i zvládnutelná. Ve městech přepravu zařizují i menší náklaďáky, které vozí cestující na korbě. Říká se jim camionetas.
Jaká je dostupnost internetu v Nikaragui?
Hotely mívají dostupnou Wi-Fi síť. Pro svou sim kartu si můžete zřídit datový roaming, který se ale u některých operátorů může prodražit. Na místě je také možné koupit nabíjecí sim kartu s internetovým připojením. Kvalitnější bude hlavně ve městech.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Lety z Prahy jsou dosti omezené a vzhledem k mezipřistáním se doba letu pohybuje od 15 do 30 hodin.

Oblíbené hotely: Nikaragua

    Nenalezeny žádné záznamy.