Nikaragua - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Severní Amerika

Nikaragua: průvodce

26°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Nikaragua

Hodnocení průvodce: 9.3

Země téměř ve středu světadílu Amerika, mezi Karibikem a Pacifikem je tak trochu cestovateli opomíjený skvost. Najde se v ní spousta přírodních i kulturních zajímavostí. Jako strážci se nad vámi budou tyčit sopky a nebude jich málo. Nikaraguou se táhne pás 50 vulkánů a 7 z nich je stále činných. Můžete se tedy dobrodružně vydat prozkoumat červenou horkou lávu, nebo si užít relax na dlouhých liduprázdných plážích této tropické země.

Nikaragua leží na úzkém pruhu pevniny mezi Kostarikou a Hondurasem. Její příroda má hned několik zvláštností. Jednou z nich je jezero Lago Nicaragua, které bylo dříve spojeno s mořem. Časem se ale oddělilo. Vzniklo tak veliké jezero, ve kterém se prohání ojedinělý druh žraloků. Jsou to jediní sladkovodní žraloci na světě. Najdeme v něm i další nej, a to největší vulkanický ostrov na světě. Isla Ometepe se tyčí v tomto jezeře a tvoří jej dvě sopky na které je fenomenální pohled. Nikaragua nenápadně skrývá ve svém chudém španělsky mluvícím vnitrozemí mnoho tajemství, které ještě neobjevily davy turistů.

Co navštívit v Nikaragui

Nikaragujské vlny lákají surfaře. Svá místa si zde najdou začátečníci i zkušení surfaři, kteří by si rádi sjeli barel. Oblíbenou pláží surfařů je Popoyo. Místo pro začátečníky, kde se najdou i surfařské školy je Playa Maderas. Další oblíbené spoty jsou Aposentillo, San Juan de Sur nebo Playa Colorado, a tím výčet nekončí. Ideální vlny přináší Tichý oceán na většinu západního pobřeží. Adrenalin nemusí tryskat jen z vln, ale i z vulkánů.

Pokud vás bude lákat nezkrotná příroda, pohoří Kordilery přímo vyzívá k nějakému tracku. Sopka Masaya dovoluje návštěvníkům pohlédnout přímo do její žhavé lávy. Pokud budete chtít prozkoumat tropický prales, Nikaragua vás pozve do svých rezeravací. Nejvyhledávanější z nich je Indigo Maiz. Pokud chcete v Nikarague dále objevovat, můžete vsadit na městečka jako jsou Granada, León nebo hlavní město Managua. Všude se setkáte s barevnou španělskou architekturou, pozůstatkem kolonizace. V hlavním městě se můžete zatoulat k National Palace, který je jejich národním muzeem plným historických artefaktů. V Granadě můžete okusit klasické místní doutníky firmy Mombacho cigars, která zde sídlí.

Místní kuchyně

Kdybychom postavili Nikaragujskou kuchyni na tři pilíře, byly by to – rýže, fazole a kukuřice. Hlavně rýže s fazolemi je zde velmi častým jídlem, říkají mu Gallo Pinto. Ke Gallo Pinto přidávají Nikaragujci téměř cokoli od masa, přes zeleninu, po vejce a jedí jej ve kteroukoli denní dobu. Další důležitou surovinou jsou banány. Balí se do jejich listů další z tradičních jídel Nacatamal. Jde o směs mleté kukuřice, masa, bylinek a koření. Banány také místní různě smaží. Jedna z úprav vytvoří z banánu pochutinu podobnou chipsům. Místní jí říkají Yuku. Kolem cest nemůžete minout různé trhovce, kteří prodávají velmi levné a chutné tropické ovoce všeho druhu. Z nápojů nemůžete vynechat místní kávu, která je proslavená všude ve světě. Když večer pokročí, dalším typickým nápojem je zde rum.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Nikaragua

    Nenalezeny žádné záznamy.

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné