Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Očkování do Nikaraguy

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Při cestě do Nikaraguy nejsou žádná očkování povinná, nicméně některá jsou doporučená. Doporučuje se očkovat proti žloutence typu A a žloutence typu B. Očkování na tyto žloutenky je možné zvlášť, nebo jednou vakcínou proti oběma typům. Jedno naočkování už je doživotní. Vakcíny jsou tři. Před cestou byste měli zvládnout alespoň dvě a musí mezi nimi být rozestup 6 měsíců, proto pokud plánujete cestu dopředu a chcete se nechat očkovat, je to něco, na co je třeba začít myslet včas. Dalším doporučeným očkováním je ochrana proti břišnímu tyfu. Ta se provádí jednou vakcínou a chrání vás na 3 roky. Dále je doporučené zkontrolovat, zda máte aktuální přeočkování proti tetanu, které je u nás v České republice běžné. Kdybyste se chystali do odlehlých oblastí v divočině, můžete se nechat očkovat také proti vzteklině.

Výjimka s povinným očkováním je v případě, že jedete do Nikaraguy ze země, kde se vyskytuje žlutá zimnice. V takovém případě se musíte nechat před cestou očkovat proti této nemoci.

Zdravotní rizika v Nikaragui

Než vyrazíte, je nutné se pojistit pro případ zdravotních obtíží, úrazu, nebo i smrti. Nikaragua je země s nižšími hygienickými standardy, proto je možné setkat se s různými zažívacími obtížemi. Dalším rizikem může být nemoc, která nám není z našich zeměpisných šířek známá – malárií. Je přenášena komáry a její riziko se v různých částech země mění. O jejím riziku a antimalarikách je nejlepší poradit se před cestou s lékařem. Většinou je dostatečnou ochranou užívání repelentu.

Čistota vody z vodovodu

Pitná voda zde není ta, která teče z kohoutku. Ideální je dotočit si dostatek pitné vody vždy, když je někde označena, například hotely mívají k dispozici barely s pitnou vodou, nebo si koupit vodu balenou.

Oblíbené hotely: Nikaragua

    Nenalezeny žádné záznamy.