Vízum a cestovní doklady do Nikaraguy 2023 | cKlub.cz
Severní Amerika

Vízum do Nikaraguy 2023 - jaké doklady potřebuji

Podmínky vstupu do Nikaraguy

Nikaraguu můžete navštívit bez víza, pokud se tam vydáte pouze na 90 dní a máte platný cestovní pas. Ten musí mít platnost alespoň ještě na dalších 6 měsíců, nesmí se blížit doba jeho propadnutí. Další podmínkou je, že zde nebudete vykonávat žádnou výdělečnou činnost. Taková návštěva musí být turistická. Pokud byste chtěli v Nicarague pobývat déle než 90 dní, měli byste si to rozmyslet dopředu a po vstupu do země se nahlásit na místním migračním úřadě. Toto nahlášení musíte provést do 30 dnů od příjezdu. Tam si můžete domluvit podmínky delšího pobytu.

Formulář migrační žádosti

Před vstupem po země je potřeba vyplnit speciální formulář a k němu seznam cestujících. Za jednu skupinu, která cestuje společně, stačí vyplnit jeden formulář. Je k sehnání na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Formulář je ve španělštině a je potřeba jej odeslat na uvedený e-mail nejlépe týden před odletem. Proto se doporučuje vyplnit jej v klidu doma s překladačem a poté odeslat. Zpět by měla přijít odpověď a je ideální mít ji v mailu ještě pře odletem. Nenechávejte tedy papírování na poslední chvíli. Formulář je připraven pro osoby, které jsou do Nikaraguy pozvány. Požaduje se ale i po turistech. Jediný rozdíl je, že v kolonce „zvoucí organizace“ vyplní turista N/A a neměly by nastat problémy.

Poplatek za vstup do země

Za vstup do země se platí. Tento poplatek je stanoven na 10 USD. Někdy jej letecká společnost připočte rovnou k ceně letenky.

Oblíbené hotely: Nikaragua

    Nenalezeny žádné záznamy.