Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Měna v Nikaragui

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Kalkulačka měny

Nikaragujská cordoba
100 NIO = 63.02 Kč
100 NIO 63.02 CZK

Měna a ceny v Nikaragui

V hlavním městě byste neměli narazit na problém s platbami kartou. V obchodech, restauracích, hotelech nebo půjčovnách automobilů akceptují běžné platební karty jako je Visa nebo Mastercard. Mimo hlavní město je s platbami kartou větší potíž a je určitě lepší mít s sebou hotovost.

Dostupnost bankomatů

Výběr z bankomatu je možný v bankách, v hotelích ale i supermarketech a některých restauracích v turistických destinacích. To ale platí pouze pro větší města. Na venkov vyrazte se zásobou drobných.

Kde vyměnit peníze

V této karibské zemi budete platit měnou nikaragujská córdoba. Zkracuje se na NIO. Pokud si přivezete do země dolary, mohou vám také posloužit jako platidlo, přijímají je téměř všude. Dávejte ale pozor, aby byly bankovky v dobrém stavu, místní je nepřijmou špinavé nebo pomačkané. Po směně peněz můžete mít bankovky v hodnotách od 10 do 500, výjimečně do 1000 NIO. Měna se dále dělí na 100 centů. Ty získáte v kovových mincích v hodnotách 5, 10, 25 a 50 centů. Kovové jsou také 1 a 5 NIO.

Směna peněz je zde problematická, pokud do země přivezete jinou hotovost než americké dolary. Ideální je tedy dovést si USD a ty na místě měnit. S těmi směnárny nemají problém. Směnu vám umožní banky nebo směnárny nazývané Casas de Cambio. Směnárny na letišti mají nevýhodný kurz. Ten se běžně pohybuje kolem hodnoty 1 NIO = 0,7 Kč.

Místní ceny

Do Nikaraguy se vydáte za levnějším než u nás. Například u ovoce budete nad nízkými cenami žasnout. Najdou se zde ale i potraviny, kde si připlatíte, nicméně není jich mnoho. Níže najdete přehled některých cen:

voda 1,5 l = 10 Kč

pivo = 15 Kč

ubytování na noc = 150–400 Kč

hlavní chod v restauraci = 80–200 Kč

autobus hodina jízdy = 10 Kč

jednodenní výlet na sopku = 800 Kč

Oblíbené hotely: Nikaragua

    Nenalezeny žádné záznamy.