Kemping vystřídal glamping. Vyrazte do přírody za 10 tisíc na noc | cKlub.cz

Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Kemping vystřídal glamping. Vyrazte do přírody za 10 tisíc na noc

Táboráku plápolej, táboráku jásej. Jen co dozní píseň, odeberete se do provlhlého malého stanu, kde i pohled na hodinky znamená, že musíte vyjít ven. A to pozpátku. Takhle už ne. Kempovat můžete v naprostém luxusu. Poznejte glamping. 

Do přírody za pohodlím

S láskou všichni vzpomínáme na noci u táborových ohňů, klid panenské přírody a procházky v lesích. Ano, příroda má uzdravující moc na tělo i na duši. Několikadenní pobyty v malém stanu mají však svá ale. Jedna noc na karimatce, kdy cítíte každý kamínek, společnost nejrůznější menší i větší havěti a k ránu nepříjemná zima, že máte strach se ve spacáku pohnout o pár centimentrů. 
Chcete vědět, jak si užít pobyt v přírodě bez dalších strastí a v naprostém pohodlí? Představíme vám glamping. Netradiční ubytování v panenské přírodě. 

Kempování s příchutí luxusu

Kempování je jen pro mladé, protože od jistého věku už nedokážete dlouhodobě snášet utrpení nepohodlného spaní, pobytu bez koupelny a ohřáté trenčanské párky s fazolemi. Ti, kteří se kempování a pobytu v přírodě nechtějí vzdát, mohou vyzkoušet luxusní glamping. Objevíte řadu míst, kde vás přivítají vyhřáté stany s koupelnou a kvaliními postelemi. Součástí je venkovní wellness a často i all inclusive. A protože si vymazlené kempování získává na oblibě, přišli v USA s konceptem neviditelných kabin. 

Neviditelné přírodní kabiny

Ve státě Tennessee jsou k dispozici milovníkům přírody luxusní kabiny obložené zrcadlovým sklem. Díky sklu a zrcadlům doslova splývají s okolní krajinou. V páru se můžete ubytovat v srdci přírody, kde budete mít k dispozici postel, vyhřívanou podlahu, domácí kino, terasu s grilem a výřivkou a další vymoženosti. 
Nenápadné zrcadlové domky stojí na skalách a v blízkosti vodopádů. Jedná se o kouzelné místo, pobyt je jedinečným zážitkem. V neviditelných kabinách vyjde noc na téměř 10 tisíc korun, ubytovaní získávají pohodlí a dokonalé propojení s okolní přírodou. 

Glamping v ČR

Na řadě míst v Čechách a na Moravě přicházejí s vlastním konceptem luxusního kempování. Zpravidla se jedná o ubytování v naprostém pohodlí, kdy samozřejmostí je vlastní koupelna a komforní lůžko. Pobyty jsou nabízeny na klidných a odlehlých místech v upravených stanech, hausboatech nebo chatkách. Někteří provozovatelé koncept pohodlného ubytování v přírodě propojují s ekologickým a udržitelným přístupem k přírodním zdrojům. Proto se nabízejí i netradiční eko domky nebo eko vesničky. 
Glamping v Čechách vyjde o poznání levněji. Noc stojí asi okolo 2 tisíc korun

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.