Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Vydejte se v Česku na místa, která vás přenesou do USA i Číny. Víte, jaká to jsou?

Vydejte se v Česku na místa, která vás přenesou do USA i Číny. Víte, jaká to jsou?

Cestování mimo Evropskou unii je stále nejisté. Pokud ho vláda povolí, i přesto si nejspíš řada našinců dovolenou mimo Evropu raději odpustí. Co takhle vyrazit na místa v Česku, která svou podobou a atmosférou připomínají oblíbené turistické cíle v Americe nebo v Číně?

Velká Amerika vs. Grand Canyon

Letošní léto mělo patřit Americe? Nebojte, tu v České republice najdete. Grand Canyon na řece Colorado v severozápadní části Arizony je až nápadně podobný vápencovému lomu přezdívanému Velká Amerika, který leží jen kousek od Berouna. Svými rozměry se samozřejmě Grand Canyonu rovnat nemůže, avšak i přesto nabízí úchvatné výhledy a dokonalé fotografie nejen na sociální sítě.

Šumava vs. Aljaška

Kdo má zálusk na krásnou aljašskou přírodu, ten si může naplánovat dovolenou v jižních Čechách na Šumavě. Jezera, lesy, hory, to vše tato dvě místa spojuje. Je pravdou, že, kdo léta touží vidět a zažít aljašskou divočinu, se nejspíš s tou šumavskou jen tak nespokojí, avšak méně nároční cestovatelé budou jistě překvapeni z toho, co vše jihozápadní pohoří v Česku nabízí.

Vltava vs. Colorado

Horseshoe Bend je zastávkou, kterou při putování Arizonou nesmíte minout. Ikonická vyhlídka na řece Colorado láká cestovatele z celého světa. Přitom ale téměř totožný pohled nabízí i česká nejhezčí a turisty nejvyhledávanější vyhlídka na Vltavu Máj, kterou najdete ve Středočeském kraji. Stejně jako meandry řeky Colorado i meandry Vltavy vykouzlily dokonalý tvar podkovy. Rozdíl je snad jen v tom, že česká vyhlídka je obklopena zelení, zatímco ta americká naskýtá pohled na skály.

Hřensko vs. Oregon

Také Oregon a jeho krásná příroda je častým cílem nejen českých turistů. Stát nejvíce láká na řeku Columbia, a světe div se, i její dvojnici najdete u nás v „tuzemské verzi.“ Stačí vyrazit na sever Čech do Hřenska a vydat se na lodičkách soutěskami Kamenice. Proplouvat na vyhlídkové pramici majestátními hradbami v podobě vysokých skal je skutečně zážitek, který se hravě vyrovná tomu americkému.

Punkevní jeskyně vs. Jeskyně v Guangxi

Na rok 2020 jste měli koupenou letenku do Číny? Plánovali jste se vydat po stopách tajuplné jeskyně v provincii Guangxi? I ta má u nás svou konkurenci, a to v podobě Punkevní jeskyně, které leží v Jihomoravském kraji. Tyto jeskyně každoročně navštíví 200 000 turistů. Pokud jste ještě neabsolvovali jedinečnou podzemní plavbu v jeskyni a neviděli její krásy, je nejvyšší čas to napravit.Foto vlevo: https://www.facebook.com/punkevnijeskyne/photos/a.252676784880195/538378439643360

Prachovské skály vs. Zhangjiajie

Ti, kteří letos mířili do Číny do národního parku Zhangjiajie si musí odpustit pohled na úchvatné monstrózní skály přezdívané Avatarské hory. Právě ty byly inspirací Jamesu Cameronovi pro jeho velkofilm. Stejnou krásu pouze v menším měřítku najdeme i v Česku, stačí se vydat k Jičínu, kde se tyčí majestátní Prachovské skály. 

Plánovali jste letos projet Evropu? Pak se vydejte v Česku na místa, která vás přenesou svou atmosférou nejen do Francie, Irska, Dánska nebo Slovinska. V naší zemi najdeme nespočet cílů podobajících se těm evropským.

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.